Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez skizofrénia vagy mi?

Ez skizofrénia vagy mi?

Figyelt kérdés
A nagynéném,akivel lakom néha szokott kiabálni olyasmiket,hogy neki sok pénzzel tartoznak,hogy el kell viselnie évtizedek óta,hogy trágárságokat mondanak róla. Az asztali naptárba szokta irogatni:a ,,nagy hang-torok" miket mond. Azt hiszi,hogyha egy sorozatban például rántott hús van,az csak azért lehet,mert nálunk is szokott lenni és a hang kikiabálja az éterbe és azért csinálnak a sorozatban is rántott húst. Ezért azt hiszi,hogy kártérítés járna neki,valamifelé jogdíj. Azt hiszi,hogy őt mindenhol mindenki ismeri a nevét. Egyszer biztos volt abba,hogy azért jöttem szomorúan-szerinte sirva-haza a suliból,mert a hang olyanokat mondott nekem. Alapból egy imádnivaló ember,nagyon nagyon szeretem. Amikor ez a valami rajta van,még ha nem is kiabál,de csapkod,az arca teljesen el változik:a szája olyan mint egy fordított u betű,a szemöldöke magasra felhúzva,nagyon ijesztő tud lenni. Segítsetek légyszi,hogy miért csinálja ezt.

2016. jan. 30. 16:26
 1/3 anonim ***** válasza:
Azért mert beteg, és kezelésre szorulni. Csak elég nehéz egy ilyen emberrel megértetni hogy problémája van, és pszichiátert kéne felkeresnie.
2016. jan. 30. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Az alapján, amit leírtál skizofréniája is lehet.

2016. jan. 30. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Folyt:orvosi vizsgálat szükséges a diagnózishoz, többféle betegség okozhat hasonló tünetet. (néha szervi betegség okoz pszichésnek tűnő panaszt).
2016. jan. 30. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!