Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi az, amit mindenképpen...

Mi az, amit mindenképpen szeretnétek, ha a "kívülállók" tudnának a mentális betegségekről?

Figyelt kérdés

Vagy ha el akarnátok magyarázni valakinek, aki soha nem tapasztalt ilyet, hogyan tennétek?


(Közvéleménykutatás egy előadáshoz, minden véleményt szívesen fogadok, depresszió, szorongás, üldözési mánia, pánikbetegség előnyben. Rossz válasz nincs, és köszönöm)



2016. febr. 10. 20:53
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Azt mondanám el depressziósként, hogy vigyázzanak az önjelölt "gyógyítókkal".

Akik esküdöznek, hogy sportolj, járj társaságba stb.

Ez rosszkedvre és nem depresszióra hatásos!

A depressziós mélyponton lévő embernek még a lét is fáj, nemhogy sportoljon!!!

Elmondanám, hogy Magyarországon depressziósnak lenni szégyen és bűn a társadalom többségének szemében, a betegre úgy gondolnak, mint aki bolond.

2016. febr. 11. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Több válaszban is megfogalmazódott részben a véleményem, de azért megosztanám a gondolataimat. Amúgy én depressziós vagyok, szociális fóbiám, személyiségzavarom van. Gyakran gondolok öngyilkosságra, volt kísérletem is.


Én a következőket mondanám el egy kívülállónak, mondjuk a depresszióról (bár szerintem ezt csak azok értik meg, akik benne vannak; nekem még a saját családom sem érti, hogy miért vagyok ilyen)


1. Egyrészt manapság egy depressziósra úgy néznek, mint egy leprásra. Lenézik, kiröhögik, szánalmasnak tartják. Általában azt mondják rá, hogy lusta, meg elhagyja magát, nem értik meg, hogy ez egy betegség, amiről az illető nagyon sokszor nem tehet.


2. Az élet minden területén hátránnyal indul, nehezebben talál párt, nehezen vagy egyáltalán nem tud elhelyezkedni, sőt apróbb napi teendők is néha nehézségeket okoznak neki.


3. Önbizalomhiányos, nem látja az élet értelmét, feleslegesnek érzi magát, nincs kitartása, zárkózott, visszahúzodó.


4. Fizikai tünetek: fogyás, fáradtság ok nélkül stb.


5. Súlyosabb esetben öngyilkossági gondolatok, kísérletek, vagy sikeres öngyilkosság


Egyelőre ennyi jut eszembe...

2016. febr. 11. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Húha, nem is gondoltam volna, hogy ennyien fogtok írni, fantasztikusan szuperek vagytok, és minden választ köszönök! :)


A 6-os hasonlat tetszik, 7-es helyzete is ismerős... Kedvencem a "Miért vagy szomorú?" Meg amikor a pánikbetegségemről beszélek, akkor "Miért nem veszel levegőt?" "És egyébként ezeket megérzed?"


A szégyenérzetről, kitaszítottságról, megvetésről és társaikról mindenképpen beszélni fogok... És a "sokszor még a saját családja sem érti meg" is true story-szagú...


Vagdosásról még annyit, hogy általában úgy vettem észre, hogy vagy feszültséglevezetésként csinálják, vagy azért, mert a fizikai fájdalmat is könnyebb elviselni, mint a lelkit.

2016. febr. 12. 00:16
 14/19 homo ludensz ***** válasza:

Hosszú ideje járok havonta a gondozóba most már csak gyógyszert íratni. Soha sem érdekelt igazán miként vélekednek az én depressziómról. Úgy véltem én kezeltetem magam tehát előbbre tartok mint aki esetleg nem is tud róla és ebben szenved és alkohollal vagy más módon kezeli vagy csak terheli a környezetét. Értetlenséget lépten nyomon tapasztalok még a szűk környezetemben is mikor megkérdezik hogy mikor megyek a gyogyóba.

A betegség, nembetegség vita évek óta tart a mentális problémák területén mivel egy súlyos depressziósnál ha a boncasztalra kerül anatómiai elváltozás nem mutatható ki.

Az hogy önkezével vagy egyéb módon halt meg és súlyos depressziós volt az igazolt tény. A pszichiátria amely a lélek gyógyítására szakosodott sokszor összekeveredik az ideggyógyászattal vagy a neurológiai diagnosztizálással.A psziché(lélek)az kissé bonyolultabb és kemikáliával csak tünetileg kezelhető.

2016. febr. 12. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
A legkevésbé megértett és elfogadott, sőt szinte bűnnek kikiáltott betegség a depresszió. Én olyat is hallottam valakitől, hogy "úri betegség". Az ilyeneknek üzenném, hogy nem az. Nekem egy ismerősöm 3 műszakba járt dolgozni elég sokáig. Depressziósan! Igaz, már leszázalékolták, de nem amiatt, más betegsége is volt. Csak a miheztartás végett!
2016. febr. 12. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Persze nem súlyos depresszióval...


Előző voltam...

2016. febr. 12. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

A vagdosásról annyit, hogy kétfelől is meg lehet közelíteni a miértjét. Az egyik a szervezet adrenalinszintje, a másik viszont az, hogy az elvesztett vér helyére friss vért termel a szervezet. Az orvosi piócás, és az érvágásos gyógyításnak is ez volt a lényege. Csak hát a modern orvoslás kikiáltotta sarlatánságnak, mert az ily módon gyógyuló embernek nem lehet eladni drága gyógyszereket.

De a természet az továbbra is ismeri és alkalmazza is. Mert a friss vér oxigénfelvevő és szállítóképessége nagymértékben megnő, tehát tudat alatt érzi a beteg hogy neki ez jó, és azért csinálja.

2016. febr. 12. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

14-es, ez tök jó hozzáállás. Tartsd meg. ;)


15-ös, sőt, gyakran az ilyen nehéz körülmények is kiválthatják a depit... Én a depresszióm legdurvább időszakában voltam végzős gimnazista, és dolgoztam mellette... A munkámat mondjuk imádtam, a sulit már kevésbé. Főleg, amikor fontos dolgozatok előtt jött ki rajtam annyira minden szutyok, hogy nem tudtam készülni.


17-es, ez tök érdekes, köszi, hogy megosztottad. :)


És mindenkinek jobbulást/elviselhetőbb létet kívánok! :)

2016. febr. 12. 21:45
 19/19 anonim ***** válasza:
Hát ez egy igen jó kérdés. Nem tudom, sajna az sem jó ha tudnak róla, mármint van, hogy nem értik meg, vagy van, hogy szemléltetem a dolgot, és egész konkrétan elszörnyednek. Ami fáj. Ma pl volt egy ilyen, persze megkaptam, hogy csak bebeszélem magamnak a dolgot, szorongás, kényszer, most mindegy miért, erősebben gyötör, mint általában. Erre mondtam, hogy lehet, de pl. van olyan, hogy már nem tudsz mit kezdeni a cikázó, gyötrő gondolatokkal, amik megkeserítik minden pillanatod. Állandóan azon rettegsz, hogy valami hülyeséget teszek, állsz az út szélén, és attól félsz, hogy kocsi alá ugrasz, vagy kiugrassz az ablakon, vagy ártasz másnak, ezt nem is mondtam xD ... na mindegy, látszott az illetőn, hogy megdermed hirtelen. Tény, hogy ennyire nem látszik rajtam, hogy nem vagyok százas, mert általában inkább kerülöm a "veszélyhelyzeteket".
2016. febr. 16. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!