Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van itt szociális fóbiával...

Van itt szociális fóbiával küzdő ember?

Figyelt kérdés

Én az vagyok, és már 4 éve járok pszichológushoz és pszichiáterhez. Gyógyszereket szedek. Nappal citalopramot este xanaxot hogy tudjak aludni. A citalopramot már az elejétől szedem, ezt a másikat pár hónapja.

Nekem amúgy már csak ilyen életem lesz, h gyógyszerektől függök? Már 4év lassan eltelt, mégis még jó ideig szednem kell. Egyedül egy 2hónapos időintervallum volt, hogy nem szedtem. Ritkán kapok időpontot, és nem váltottam ki időben a 3.receptet anno. Illetve nagymamám is meghalt aki közel állt hozzám.

Már sokat léptem előre, de idegenekkel szemben még minsig szorongok. Illetve félénk vagyok. De csak idegenekkel.

Van itt olyan ember, aki fiatal és ilyen problémái vannak? Néha jó lenne egy ember aki sorstárs, akivel lehetne beszélgetni stb. Édesanyám tud erről az egészről, de mivel ő nincs ebben a helyzetben, így nem tudja milyen.



2016. febr. 18. 04:57
 1/6 anonim válasza:
Nekem is hasonló gondom lehet, de gyógyszer nélkül tartom kordában.szívesen találkoznék személyesen hozzám hasonló emberekkel. Kaposvári vagyok.
2016. febr. 18. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Én is szociális fóbiával küzdő fiatal vagyok, gyógyszereket szedek. Írj nyugodtan privátban, ha szeretnél.
2016. febr. 18. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Milyen az a szociális fóbia?
2016. febr. 18. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Persze én is az vagyok, nem olyan ritka betegség, az emberek 10%-ánál jelentkezik. A gyógyszer szedés hosszútávon nem valami jó ötlet, mivel csak egy plusz gond. Talán idővel jobb lesz, amikor már beállt az életed, megszoktad a bizonyos szociális élethelyzeteket.
2016. febr. 18. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Hány éves vagy és hovávalósi?
2016. febr. 21. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem értem, miért kell gyógyszert szedni azért, mert valaki szorongós típus, és zárkózott idegenekkel. Nem az a megoldás. Fogadd el magad! Tapasztald ki, hogy mi az, amit még el bírsz másokkal kapcsolatban, ismerd meg magadat!
2016. márc. 11. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!