Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ezek lehetnek depresszió...

Ezek lehetnek depresszió tünetei, vagy esetleg valami másnak?

Figyelt kérdés

folyton rámtör a sírhatnék, de sírni nem tudok

zsibbad a bal kezem (de mindig csak a bal)

nincs étvágyam, sokszor van hányingerem

sokszor szédülök

reggelente rosszul vagyok

esténként nem tudok aludni, de ha elalszok nehezen kelek

olyan furán, leírhatatlanul nyom a melkhasom

folyton azt érzem izgulok, pedig nincs okom rá

néha olyan érzésem van, hogy mindennek vége, és nem tudom mit kezdjek magammal, csak fekszek az ágyamon és szenvedek..


ezek ellen mit lehet tenni?


17/l



2016. febr. 23. 14:55
 1/2 anonim ***** válasza:

"folyton azt érzem izgulok, pedig nincs okom rá"

Valószínű hogy hatással van rád a környezetedben élő emberek lelkiállapota. Tükörneuron fogalomként is olvasható a jelenség. Vagy jól ismert példa erre az ha valaki a tömegben egy nagyot ásít, akkor a többiekre is hatással lesz. Az érintetlen természet is hatással van az ott tartózkodóra. Ha látja az ember hogy a természet minden élőlénye nyugodt és zavartalan, akkor az ott tartózkodó ember is ugyanezt a jót érzi.

A bal kéz zsibbadását lehet hogy orvosnak is meg kellene említeni. De lehet hogy csak attól van ha például ülés közben sokáig tartod mozdulatlanul. Míg a jobb kéz az ír vagy egeret használ, tehát többet mozog.

Én is nagyon érzékeny vagyok az engem körülvevő tömeg lelkiállapotára. Ha túl nagy az elégedetlenség akkor pszichésen köhögni kezdek. Olyankor ha kimegyek a természetbe vagy Ausztriába, egyből elmúlik. A hozzátartozóim meg azt sem tudják hogy csodálkozzanak vagy mosolyogjanak a jelenségen.

2016. febr. 23. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Az körülöttem lévők nem tűnnek szomorúnak, idegesnek, szóval nem vehetem át tőlük .. Max a buszon, de nehogy már tönkre tegye az egész napom egy buszút..

A kezemmel megyek majd kivizsgálásra, de csak áprilisra kaptam időpontot.

Amúgy a suliban egyedül vagyok, nincs nagyon kihez szólnom

2016. febr. 23. 16:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!