Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van visszaút ilyen helyzetből?

Van visszaút ilyen helyzetből?

Figyelt kérdés

26 vagyok. Elvégeztem egy egyetemet, viszonylag jó helyen dolgozom, vannak lehetőségeim, kívülálló számára úgy tűnhetek, mint akinek semmi oka a boldogtalanságra. Én mégis folyamatosan szenvedek, aminek egy oka van, a nők.

26 év alatt eljutottam oda, hogy el se tudom már képzelni azt, hogy egy nekem tetsző lányhoz bármi közöm lehessen, viszont bármi másnál jobban vágyom arra, hogy én is átélhessem ezt. Ha az utcán, metrón, facebookon meglátok egy szép nőt, olyan, mintha gyomron vágnának, csak arra tudok gondolni, hogy nekem ilyen sosem lesz.

Senki nem mondja, hogy csúnya vagyok (sőt, sokszor kapom az ellenkezőjét), én mégis annak érzem magam. Úgy érzem, egy akkora szakadék van köztem és minden számomra vonzó nő között, amit sosem fogok tudni áthidalni. Ettől az érzéstől pedig teljesen demotivált és letargikus leszek.

És ez már évek óta tart. Szeretnék kijönni ebből, reménnyel és lelkesedéssel nézni az életre, de nem tudom, tudok-e még. Mi lehet innen a kiút?


2015. márc. 28. 09:54
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

ha jó állásod van, akkor van pénzed pszichoterápiára. kezdj el valami terápiát, ami mélyebbre megy.

a negatív hiedelmeim szintén nagyon sokat elvettek tőlem, csak a baj, hogy én idősebb vagyok, és jóval többet veszítettem, mint te.

kezdj el ma változtatni a gondolkozásodon, az életeden, és jobb lesz. legyél türelmes magaddal, időbe fog telni, de még fiatal vagy, ráadásul férfi, van időd.

2015. márc. 28. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
33%
Pszichológus vagy pszichiáter. Ennyiből nehéz eldönteni, hogy mi volt előbb, és melyik súlyosabb: az önbizalomhiány, az önértékelési problémák, a szociopátia vagy a depresszió, mindenesetre szakember segítségére van szükséged. Talán érdemesebb pszichiáternél kezdeni, aki diagnosztizál, szükség esetén gyógyszert ír fel, és tud megfelelő pszichoterapeutát ajánlani.
2015. márc. 28. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

szerintem pedig ne kezdj gyógyszerrel, csak ha muszáj. a gyógyszer eltorzíthatja a gondolkodásodat, nem ad igazi megoldást, csak elfedi a problémát. ha tényleg sok pénzed van, heti kétszer is járhatsz terápiára. szerintem gyorsan fogsz haladni.

ráadásul ne bízz mindent csak a terápiára, kutass, mi lenne még jó neked.

pl. sport, családállítás, jóga, stb. stb. rengeteg dolog van, ami segíthet.

2015. márc. 28. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
33%
Kedves 3-as, a szakember az, aki vizsgálat után el tudja dönteni, szükség van-e a gyógyszerre (amiből sokféle van, az antidepresszáns nem torzítja a gondolkodást), mi az a többlépcsős terápia, ami a kérdezőnek a legcélravezetőbb. Ezt tanulta évekig és ez a munkája, amiért egyébként felelős is, úgy vélem, a kérdező többre megy vele, mint a GYIK-en inkognitóban írogató laikusokkal.
2015. márc. 28. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

persze, jó lehet úgy élni, hogy megbízol a szakemberekben, és mindent lenyelsz, amit felírnak. hiszen a szakember jobban tudja, melyik dlrasztikus beavatkozás lesz neked jó.

nyilván egy skizofrénnek kell a gyógyszere, de egy önbizalomhiányt gyógyszerrel kezelni elég meredek dolog, és sok szakembernek is nyilván megoszlana a véleménye, hogy kell-e gyógyszer.

az embernek sajnos magának kell észnél lennie, ha igazi megoldást akar.

nekem nagyon sok orvos okozott már gondot, ha pl. egy közelmúltbeli szakemberre hallgatok, akkor már hiányozna egy létfontosságú szervem, és nem élhetnék teljes életet.

elmentem két másik szakemberhez, és csodák csodája, kiderült, hogy minden beavatkozás nélkül, gyógyszerek nélkül folytathatom az életemet, mint ha mi sem történt volna.

Hát így bízzál a szakemberekben.

2015. márc. 28. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
A hozzáállásomnak kéne gyökeresen megváltoznia, annak, hogy hogyan gondolkodom magamról meg erről a témáról. Ugyanis amikor egy rövid időre valamilyen benyomás hatására jobbnak érzem magam, akkor azonnal oldódik ez a belső nyomás. Viszont ezt nem tudom fenntartani, mert az agyam olyan köröket fut le, amikből nem tudok kiszabadulni.
2015. márc. 28. 10:53
 7/19 anonim ***** válasza:

gyogyszer es pszihomokus es helyre lehet jonni.

elso tennivalo: ne rinyalj!!!

hidd el sokkal elorebb haladsz

ne kelljen egybol az uberszuper csaj az oledbe hulljon.

erd be egy atlagossal is amit kinyilik a szad es batrabb leszel a nokhoz, nemi tapasztalatot szerzel.

azert nem ered el a celod, mert legbelul te nem akarod!

es mielott valami bena kimagyarazatot irnal, voltam hasonlo helyzetbe es ki lehet maszni belole.

2015. márc. 28. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
*nelkul is helyre
2015. márc. 28. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Hát az már megvolt, voltam kapcsolatban "átlagos" csajjal. Csakhogy mivel csak "átlagosnak" tartottam, nem is lettem belé szerelmes, és ugyanúgy azokra vágytam, akik nekem szépek. Úgyhogy ez nem megoldás.
2015. márc. 28. 11:16
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

szoval neked csak a tokeletes kell...

es mit tudsz cserebe nyujtani egy ilyen csajnak?

es ha ki is fogsz egy ilyen szepseget, el tudod viselni hogy belul egy hisztis sarkany van, aki nem lesz gyonyoru mindorokke?

ilyen felfogassal meg nagyon eretlen vagy egy kapcsolatra

2015. márc. 28. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!