Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy ébresszem rá a barátom,...

Hogy ébresszem rá a barátom, hogy üldözési mániája van? Hogyan vigyem orvoshoz? Szerintetek veszély vele élni? Bánthat?

Figyelt kérdés
Iszonyat mennyiséget olvastam a témában, így biztos vagyok benne, hogy ez a baja. Aggasztó az üldözési mánia erőssége és félelmetes is. Nem tudom, hogy vigyem orvoshoz, azt mondja elmegy de sosem megy el. Illetve volt már és bipoláris zavart diagnosztizáltak nála. Ami szerintem téves. Szembesítettem vele, hogy mi a véleményem és h valószínű ez a betegsége és düh rohamot kapott és azt mondta elvágja a torkom.A következőket állítja: követik, mindenki őt nézi, el akarják rabolni és kiszedni a szerveit, rendőrségre akar menni, de fél, hogy megölik, ügyvédhez akar menni,a barátnőjére azt hiszi, hogy csalja több férfival is, állítja, hogy biztos a tényekben de közben semmilyen konkrétuma nincs, nincs közösségi oldalon már, mert állítása szerint feltörték az oldalát és a sz.gépét is, a telefonjában nincsenek elmentve a számok mert fél, mindenkiben és minden momentumban kételkedik, hallucinál, embereket lát, akik akkor az adott pillanatban nem is lehetnek ott, nem mondd el semmilyen tervét, amíg meg nem valósul és még sorolhatnám... köszi a válaszokat

2016. febr. 27. 19:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
A szülei és a háziorvosa mit tudnak arról, amit leírtál?
2016. febr. 27. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
a szülei tudják mi baja, de nem nagyon foglalkoznak vele! Nem is élnek együtt. Az anyja külföldön. 27 éves egyébként. Elméletileg van pszichiátere vagyis volt, mert nem járt el hozzá és kitette.Bipoláris zavart mondtak neki. Kapott gyógyszert de nem segített neki és abba hagyta.
2016. febr. 27. 20:51
 3/15 anonim ***** válasza:

Felnőtt ember. Nem beszámíthatatlan, még ha furcsa is.

Ő dönt.

2016. febr. 29. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
csak félek, hogy kárt tesz vagy másokban vagy magában. A munkahelyein is csak pár hónapot tud lenni, mert kirúgják. A párkapcsolat sem megy neki, mert olyanokat képzel adott esetben szeretőket, amik nincsenek is. így azért elég nehéz rendes életet élni.....
2016. márc. 4. 11:31
 5/15 anonim válasza:

Orvoshoz nem fog elmenni, max ha neked sikerül kihívni az orvost.

Igen, bánthat, megverhet. Ha még nem tette meg, én a te helyedben, megszakítanék vele minden kapcsolatot!!

Sajnos nem tudsz segíteni!

2016. márc. 6. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Mi vagy te? terézanyu?
2016. márc. 6. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Ha úgy gondolod veszélyes, tartsd távol magad tőle.

Nem mindenkin lehet segíteni.

2016. márc. 6. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
a 6-os válaszolónak szeretném mondani, hogy a barátja vagyok! Ezért próbálok segíteni. Te nem tennéd meg egy jó barátodért?
2016. márc. 6. 16:59
 9/15 anonim ***** válasza:

Szívesen olvasnám, neked ki ez az ember a barátságon belül / kívül? Hogyan és mennyi kapcsolatot tartasz vele? Rokon? Miért fontos ő neked? Mikor ismerkedtél meg vele és hol? Lakótársad?

Már majdnem elküldtem egy hozzászólást, aztán rájöttem, ezeket még jó lenne tudni, mielőtt elküldök neked pár sort.

2016. márc. 6. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

#8

6 vagyok. Nem , én nem vagyok olyan jó embert mint te.

Azt is nehéz elképzelnem, hogy ilyen barátom legyen.

Meg az is egy kérdés lehet, hogy neked ő hogy vagy miért barátod.

A kevéssé fura alakokat is lerázom egy perc alatt.

2016. márc. 6. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!