Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha szorongok és depressziós...

Ha szorongok és depressziós is vagyok lehetek még egészséges ember?

Figyelt kérdés

Írtam a webbetegen egy orvosnak és ezt kaptam részben válasznak.. "a szorongások, gondolatok lefoglalják az ember mentális kapacitását, így kevésbé fogékony a külvilág történései iránt. a depressziónak is lehetnek a leírthoz hasonló tünetei. Úgyhogy mindenképp azt javasolnám, hogy személyesen keressen fel egy pszichológust, pszichoterapeutát, hogy a diagnózis megállapításán túl érdemi segítséget is kaphasson."


Csak attól félek ha el is megyek, végkifejletként még rosszabb lenne az állapotom. Gyógyszereket nem szeretnék szedni és mi van ha azt mondják hogy kell.. értitek? nem nagyon bízok a pszicho gyógyszerekben.


2016. febr. 29. 17:51
 1/3 anonim ***** válasza:
Pedig megoldást kell találni, hogy ebből az állapotból kiemelkedj. Egy pszichoterapeuta fel tudja tárni az ide vezető okokat, bár nem 2 óra alatt.
2016. febr. 29. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem muszáj gyógyszert szedni, erre nem fognak kötelezni. Van olyan pszichiáter aki egy tök egészséges emberre is rádumálja a gyógyszert, nem árt vigyázni. Ugyanakkor ha valaki tényleg nagyon rosszul van, akkor szerintem is érdemes gyógyszert szedni, mondjuk ha már az alapvető feladatait sem tudja valaki megcsinálni. Természetesen lehetsz egészséges ember, a depresszió nem állandó állapot, általában kiváltja valami, akár magától is elmúlhat, de rengeteg önsegítő módszerrel segíthetsz magadon is.
2016. febr. 29. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Csak a pszichiáter írhat fel neked gyógyszereket. Tehát ha pszichológushoz mész, ő nem adhat neked akaratod ellenére, max. ajánl egy pszichiátert. De meg tudod esetleg kérni a pszichológusodat is, hogy szeretnéd először pszichoterápiával megpróbálni, és csak akkor szedni gyógyszert, ha anélkül már nagyon menthetetlen.
2016. márc. 5. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!