Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az már önmagában beteges, ha...

Az már önmagában beteges, ha én depressziós emberekkel akarok párkapcsolatot?

Figyelt kérdés

Tudom elsőre furán hangzik a dolog. De, engem is rengeteg rossz dolog ért már, nagyon empatikus is vagyok, át tudom érezni az emberek fájdalmát és gondolatait. Én sem vagyok teljesen jól, szorongok, fóbiák. De annyira vágyok arra, hogy valakit "megmentsek", és szerethessük egymást, és ezáltal ő is "megmentene" engem. Voltam én már párkapcsolatban, de tudom azt is, hogy nem mindenki érti ezt meg, nem érzik át. Annyi érzelem meg szeretet van bennem, amit mással megosztanék. Ez nagyon rossz dolog? Hülyeség ilyenen gondolkozni?

Egyébként férfi vagyok, már 20 felett. Sok történetet/könyvet olvasok olyan emberekről akik depressziósak, vagy öngyilkosak lettek, és annyira szörnyű belegondolni ebbe, hogy amúgy hihetetlen értékes emberek tesznek ilyet, mert senki nincs aki segítsen nekik.

Aztán lehet valamilyen messiás komplexusom van? Vagy a saját félelmeiet vezetem át ilyen gondolatokba , hogy egy teljesen "egészséges" ember nem tudna igazán kiismerni engem meg azeretni sem?

Mindenesetre kíváncsi lennék a véleményekre, bármo konstruktív hozzászólásra :)


2016. febr. 24. 01:18
 1/6 anonim ***** válasza:

Nagyon rossz úton jársz. Szerintem te csak siettetni akarod az életet, mert az igazi összetartozás valakivel, az, hogy közösen éltétek le az életeteket, az kovácsol össze a legjobban, de te ezt nem akarod kivárni, hanem lezavarnád pár hónap alatt, mondván "megmentettük egymást a depresszióból, akár az öngyilkosság elől". De ez így nagy butaság, már meg ne sértődj.


Amúgy meg a depressziós embereken senki sem tud segíteni, csak saját magukat tudják kikaparni a mélységből. Persze sokan azt mondják, hogy ők is azok, minden szerelmi bánatra, meg tinihisztire rásütik hogy depresszió... na, rajtuk viszonylag könnyen segíthetnél, cserébe pont nem lennének hálásak...


Még az is felmerült bennem, hogy komplexusos lennél egy veled egyenrangú nővel, ezért vágysz beteg, idegileg zilált társra, hogy őneki csak te legyél az egyetlen a világon, sőt, te magad legyél neki a világ. Komolyan, miért akarnál reggel felkelni, kipattani az ágyból, és ahelyett, hogy örülhetnél az előtted álló napnak, a depressziós párod bús pofáját nézegetve te magad is jól lehangolódnál. Egy folyamatosan OK NÉLKÜL szomorú (mert a depressziónak nincs oka, ez betegség) ember mellett egyszerűen képtelenség vidámnak maradni. Tapasztalatból tudom. Az megint más, ha a társad lebetegszik és te kitartasz mellette, de már eleve így keresni, hogy mentálisan sérült legyen...

2016. febr. 24. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem egy párkapcsolat alapvetően akkor jó, ha nem a másiktól akarod, hogy majd tőle leszel jól. Hanem jól vagy és azt viszed bele a közös térbe nem a szemetet. Szerintem az a gond, hogy élvezed valahol ezt az egész szenvedést. Ennek a gondozásába rakod az energiád, ez a kis gyermeked. De ennek így soha nem lesz vége. Csak úgy, ha leteszed az egész szenvedés sztorit valahogy. Ott hagyod, nem foglalkozol vele.
2016. febr. 24. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nekem voltak nagyon rossz időszakaim, senki nem segített, csak magamra számíthattam. Nagyon nehéz volt, és szerintem senkinek nem jó amikor sosincs mellette senki, főleg ilyen helyzetben. Én nem érzem azt, hogy ez nekem nagyon sokat használt volna, hogy önerőből jövök helyre, éveket pazaroltam el, és lelkem egyes darabjait , hogy helyrejöjjek, de biztos vagyok benne, hogy sokkal gyorsabb folyamat lett volna ez, ha van egy biztos személy akire számíthatok. Senkinek nem lenne szabad, hogy ennyire egyedül maradjon a világban.
2016. febr. 24. 15:24
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem meg nem pazaroltál el időt. Szerintem ebből az egyedüllétből lehet tovább menni, ha elmentél eddig a peremig és látod, hogy nincs semmi. de azt is látod, hogy tovább tudsz menni így is. És nem feltétele ennek a másik lény. De persze klassz, ha az utadon megy veled valaki bizonyos szakaszokon.


Meg innen tisztábban tudsz kapcsolódni másokhoz. Ha tudod, hogy egyedül működsz. Ha nem baj, ha így kell élned. Akkor nem kapaszkodsz a másikba. Simán engedheted mozogni. Még ettől a megmentéstől kell megszabadulnod talán :)

2016. febr. 24. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
en nagyon depresszios lettem semmihez nincs mar kedvem, fiu vagy lany vagy kerdezo???
2016. nov. 10. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

szerintem félreértelmezed, nem a depressziós kell neked hanem az empatikus


én ugyan ez vagyok egyébként csak 3 évvel idősebb

2017. márc. 20. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!