Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mániás depresszióm van? Hogy...

Mániás depresszióm van? Hogy lehet ezt kezelni? Mit kéne tennem?

Figyelt kérdés

Utánaolvastam ennek az egésznek és nagyon hasonlóan érzem magam. Egyszer tök jól vagyok, valami késztet arra hogy alkossak pl: Könyvet írjak, dalszövegeket, verseket (gondolom ez lenne a mániás fázis)

Utána meg csak meghalni lenne kedvem, úgy érzem, hogy semmit nem érek el ebben az életben hiába próbálkozok bármivel.

Szüleimnek nem merem elmondani, valamiért szégyellem magam, nem akarom, hogy megtudják, hogy ilyen gyerekük van. Pszichiáterre meg nem tudom összeszedni a pénzt, nem hogy még a gyógyszerre amit felírna.

15/F



2015. nov. 19. 21:48
 1/2 anonim ***** válasza:
Ingyen is elmehetsz pszichiáterhez, tb-shez, azért nem kell fizetni.
2015. nov. 20. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Rengeteg emberre jellemző a szélsőséges viselkedés, de a háttérben sokkal gyakrabban vannak egyszerű pszichés elfojtások, mintsem valódi betegség. Nem létezik olyan ember, akinek ne lennének belső problémái, és gyakorlatilag bármilyen problémára rá lehet mondani, hogy na, ezt gyógyszerezni kell, de a gyógyszer mellékhatásaival már nem nagyon foglalkozik senki. Pedig a gyógyszereknek a hajhullástól kezdve az impotencián keresztül az öngyilkos hajlamig számtalan mellékhatásuk lehet. Egy jó pszichológus, az elemző beszélgetések már sokkal többet segíthetnek, de lehet, hogy pl. egy színjátszó körben is közelebb kerülnél a megoldáshoz, főleg, mivel művészi beállítottságú vagy. A lényeg, hogy a belső konfliktus forrását kellene megkeresni, arra kéne fényt deríteni, vajon mi okozza ezeket a nagy belső kilengéseket.
2015. nov. 20. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!