Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mondhatom az orvosnak, hogy...

Mondhatom az orvosnak, hogy nem szeretném a gyógyszeradag emelést?

Figyelt kérdés
Ripedont szedek fél mg, de most akarja emelni 1-re. Viszont úgy érzem, hogy rajtam ez a fél is segít, ha nem is azonnal, hanem szép fokozatosan. Már az eszem is megjött. Ha megmondom, hogy elég nekem a fél, rámerőltetheti? Megpróbál majd rábeszélni az emelésre? Mit tesz olyankor az orvos, ha a beteg úgy érzi elég neki a régi adag? Volt már valaki ilyen helyzetben? Mit csinált? Tudom, lehet hazudni is, de azt nem nagyon akarom.

2016. márc. 4. 15:19
 1/7 anonim ***** válasza:
25%
Tedd azt amit az orvos mond, ő tudja, hogy mennyi az adag, amit szedned kell.
2016. márc. 4. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
93%

Én megmondanám neki, hogy úgysem vagyok hajlandó többet szedni, mert nincs rá szükségem. Nem erőltethet, de orvost is lehet váltani. Semmi szükség hazugságra.

Ebben jó vagyok, fogorvosnál, szájsebészeten és gipszelésnél is elég határozottan ellentmondtam már az orvosi kinyilatkoztatásoknak, utáltak is, gondolom (mintha nem szokták volna meg, hogy a beteg saját maga dönt saját magáról... nem vagyok képben az orvosokkal kapcsolatban, alapból nincs szükségem rájuk), de nekem volt igazam s ez az én egészségem.

2016. márc. 4. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
63%
És muszáj neki tudni, mennyit szedsz?? Nem kell vele vitatkozni! OK-mond neki!
2016. márc. 4. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

de ha hazudok az csak nekem rossz és magamat csapom be vele.

Tapasztalatokat várok továbbra is, megutáltatni viszont nem akarom magam.

Illetve hogy ki mit csinált ebben a helyzetben, olyan aki nem akart hazudni.

2016. márc. 4. 15:42
 5/7 anonim ***** válasza:
62%
Az orvossal a közhiedelemmel ellentétben lehet (sőt kell) beszélni. Fel kell világosítania. Nem kényszeríthet, és ezt ő is tudja. Nem kötelességed gyógyszert szedni. De beszéld meg vele!
2016. márc. 4. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem értelek, ha nem akarsz hazudni, akkor mondd az igazat. Mi a gond ezzel? Az tökmindegy, tetszik-e neki, a te tested, te döntésed.
2016. márc. 4. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%
Ismerősömnél volt hasonló példa. Pszichiátrián hozzászoktatták a nyugtatólhoz stb.-hez (napi 6mg rivo), aztán nem bírt leszokni róla. Én nem hiszem, hogy az emelés a megoldás.
2016. márc. 16. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!