Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Segíthet a pszichiáter,...

Segíthet a pszichiáter, illetve a majdani gyógyszereim vagy szuicid megoldásokhoz kell folyamodnom? Esetleg segíthetek magamon is? (Lent)

Figyelt kérdés

Nem tudok tanulni, nem tudok odafigyelni a körülöttem lévő világra, nem tudok normálisan interakcióba lépni az emberekkel (ebből kifolyólag emberi kapcsolatokat sem tudok létesíteni).

Senki sem ért meg, hangulatingadozásaim vannak, ráadásul egyik pillanatról a másikba beleesek olyan emberekbe, akikkel még nem is beszéltem (személyiséget párosítok hozzájuk önkényesen).

Céljaim vannak, de alapvető dolgokat nem értek meg és nem tudok megjegyezni (pl. Mi az az Alkotmány? S hogyan befolyásolja a megalkotandó jogszabályokat? Egy negyvenkét oldalas dokumentumról beszélünk, mégis mire hatna?).


Mindemellett szexuális zavaraim vannak s ezek miatt bűntudat gyötör.


Szeretnék boldoggá tenni másokat, de mindenki elutasító.


Legnagyobb probléma: nem tudok tanulni! Nem értem, miért tartották annyira tiszteletben a szokásjogot a történelem, hogy "a király mindenekfelett"?

Nem értem mi irányítja a piacokat (a kereslet-kínálaton kívűl).

Rengeteg egyéb dolgot nem értek a világgal kapcsolatban.


Szerintetek mit tehetnék? (Elsősorban önállóan)


A válaszokért előre is köszönettel: egy 18 éves BAZ megyei ifjú


2016. márc. 4. 18:20
 1/3 A kérdező kommentje:

Legtöbbször olyan, mintha egy másik dimenzióban élnék és eközben félteném a jelen dimenziónkban elhelyezkedő testemet.

"Héj, te ide tartozol! Kapcsolódj be a társadalomba!"

2016. márc. 4. 18:23
 2/3 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy önállóan szeretnéd megoldani, de van, amikor az már nem megy. Én javaslom, hogy keress egy pszichológust, ne pszichiátert. Ő majd elmondja, ha gyógyszerekre van szükséged, de én azt csak a legvégső esetben ajánlom. Hónapokig szedtem antidepresszánsokat és nyugtatót, de annyit nem segített, hogy megérje havonta futkozni receptekért, vérvételre, stb... Hidd el, hogy nem szégyen segítséget kérni, igazából az emberiség 90%-ának szüksége lenne rá...:D Csak próbáld meg, és hidd el sokkal jobban fogod érezni magad pár alkalom után.
2016. márc. 6. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 zsani.95 ***** válasza:
Mindenképp fordulj pszichológushoz de igazábol nem ő fog meggyógyítani, magadat kell elfogadd mert te úgy vagy jó ahogy vagy
2016. márc. 9. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!