Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csináljak, ha 18 évesen...

Mit csináljak, ha 18 évesen ilyen furán viselkedek?

Figyelt kérdés
RETTEGEK a teherbeeséstől, noha még szűz vagyok. Ha bulizni megyek, nem merek leülni a wc-re, meg sehova. Ha iszok (alkoholt...de sose ittam még nagy mennyiségben, sose voltam részeg!!), akkor attól félek hogy sráccal voltam, pedig nem szoktam leállni csak úgy senkivel. Ennek ellenére múltkor egy sráccal (akivel már ezer éve ismerjük egymást és tetszik), elcsattant pár csók és azóta rettegek hogy terhes vagyok. Oké, nézhettek hülyének... de rettenetesen megvisel, tiszta rib@...nak érzem magam. Szerintem a szüleim miatt van, mert hithű reformátusok, és ha megtudnák, kinyírnának... Segítsetek :( 18/L
2016. márc. 6. 20:00
 1/5 A kérdező kommentje:
Mármint nem attól rettegek, hogy a csóktól terhes vagyok, hanem hogy nem emlékszem, és megtörtént...De megkérdeztem 2 barátnőmet, azt mondták hogy végig szem előtt voltunk (én is emlékszem rá én is pontosan..., tehát nem voltam részeg, de ott motoszkál bennem a gondolat), illetve a sráccal is beszéltem és nem volt több.
2016. márc. 6. 20:02
 2/5 anonim ***** válasza:
Egyáltalán ne igyál semmi szeszes italt, mert ha iszol, akkor jogos lehet a félelmed.
2016. márc. 6. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
szia. valóban sok olyan félelmed van ami fura. azt nem tudom miben kéred a segítséget?
2016. márc. 6. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az a helyzet, hogy amit és ahogyan leírtál, az nem az egészséges, hanem kóros gondolatokra, viselkedésre utal.

Mindenképpen jó lenne pszichoterápiás segítség, mert erre van szükséged. Nem vagy hülye! Viszont szakember segítségével átalakítható a félelmed, szorongásod, a kóros magatartási és gondolati minták.

Vagy a háziorvosod tud segíteni, hová fordulhatsz vagy a helyi pszichiátriai gondozó vagy iskolapszichológus, iskolaorvos, iskolai védőnő.

Ne engedd, hogy gyógyszerrel kezeljenek. Kérj bátran pszichoterápiát, méghozzá mielőbb. TAJ-kártyád van, így ingyenes lehetőséghez is hozzájuthatsz.

2016. márc. 6. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Egyetértek, ezek kényszergondolatok aminek a leküzdésében egy pszichológus segíthet.
2016. márc. 6. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!