Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ti hogyan jöttetek rá, hogy...

Ti hogyan jöttetek rá, hogy pánikbetegek/ depressziósok vagytok?

Figyelt kérdés

2015. nov. 25. 18:01
 1/9 anonim ***** válasza:

A második öngyilkossági kísérletem után mondták az orvosok hogy depressziós vagyok.

Persze én is éreztem hogy valami nincs rendben mert nem tudtam aludni, nem ettem, lefogytam, állandóan az öngyilkosságra gondoltam, nem érdekelt semmi, mindig egyedül akartam lenni..

2015. nov. 25. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Első ízben:

Amikor egy héten belül kétszer kellett kihívni éjjel az ügyeletet és kerültem kórházba, és mindkétszer kizártak minden fizikai okot, ott mondta először az orvos, hogy valószínűleg pánikroham, és érdemes ebben az irányban tovább vizsgálódni.

Ugyanebben az időszakban volt egy hét, amikor az ágyból se nagyon keltem ki és folyton kétségbe voltam esve. Na akkor azért sejtetettem, hogy ez depresszió lehet és besétáltam a pszichiátriára.


Később, mikor visszatért ez az állapot, akkor már nem volt nehéz felismerni.

2015. nov. 25. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó!

Megkérdezhetem hogy Neked milyen tünetekkel járt a pánikroham?

( első válaszoló voltam)

2015. nov. 26. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Kedves első válaszoló!

Sajnos én is átéltem pánikrohamot, nem egyszer. Remélem tőlem is elfogadod a választ.


Tüneteim:

-heves szívdobogás

-fulladásérzet, ennek következtében levegőkapkodás

-remegés

-félelem a haláltol, a megőrüléstől, a kontrol elvesztésétől

-sírás

-szorító/(fájó) érzés a mellkasnál

-elviselhetetlenül rossz közértet, ezt sajnos nem tudom pontosan megfogalmazni. Kívánom, hogy soha ne tudd meg.

-szédülés

-émelygés

-fejfájás

-gyengeség

-gombóc a torokban

-menekülési kényszer

Ezen kívül előfordulhat még

-görcsös/mellkasi hasi fájdalom

-hányás

-hasmenés

-hidegrázás

-izzadás

-ájulás (általában súlyos eseteknél)


Elnézet ha esetlegesen kihagytam valamit! Remélem tudtam segíteni

2015. nov. 27. 09:19
 5/9 anonim ***** válasza:
Köszönöm szépen Tőled a választ.
2015. nov. 27. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Úgy jöttem rá, hogy pánikbetegségem van, hogy ugyanezeket a tüneteket tapasztaltam, amiket te leírtál.
2015. nov. 29. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én abból jöttem rá, hogy pánikbeteg vagyok, hogy reggel mikor be kellett lépni az osztályba, elkezdtem remegni, hideg verejték csurgott a tarkómon, és úgy éreztem nem kapok levegőt. Nem kellett hozzá diploma, hogy belássam, ezzel bizony orvoshoz kell fordulni.
2015. nov. 30. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 arez11 válasza:
A pánikbetegség és a depreszió nem feltétlenül kapcsolódik.Voltam pánikbeteg,tudatában annak,hogy bármi és bármikor kiválthatja az elkövetkezö rohamot,de akkor sem éreztem depresziot
2015. dec. 16. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 arez11 válasza:
Hogy a kérdésre is próbáljak választ adni...Már teljesen kigyógyultam,amikor megtudtam,hogy mitől is szenvedtem.A helyi könyvtárban keresgélve olvastam a szivritmus-zavarok kiváltó okairól (15 éve nem volt internetem),amikor megtaláltam magam..
2015. dec. 16. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!