Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan deríthetném ki egy...

Hogyan deríthetném ki egy aspergeres fiúról, hogy tényleg tetszem-e neki?

Figyelt kérdés

Segítsetek légyszi! Van a suliban egy aspergeres fiú, akinek - ha jól veszem észere a "jeleket" - akkor tetszem és nekem is elég szimpatikus. Viszont az a probléma, hogy aspergeres. Olvastam róluk a neten és sok helyen láttam, hogy ők ugye nem igazán tudják, hogy különböző helyzetekben milyen arckifejezést használjanak. Viszont észrevettem, hogy amikor messzebb van tőlem, akkor rámnéz olyan "tökaranyosan" :D, viszont amikor közelebb vagyunk (tehát pár méterre) akkor körülbelül a lehető leggyorsabban próbál onnan eliszkolni és akkor olyankor pókerarcot vág és nem is néz felém. :/ És ez itt a baj, hogy letámadni meg nem szeretném, viszont akkor, ha már egy gimibe járunk, akkor nem a neten szeretnék ismerkedni vele.

Ebben szeretnék néhány tippet, tanácsot kérni tőletek, hogy Ti mit tennétek a helyemben?

Esetleg, ha egy aspergeres is olvassa, akkor kérlek, írd le (akár privátban), hogy te hogyan reagálnál arra, hogy ha random odamenne hozzád valaki és beszélgetni próbálna veled.

A válaszaitokat előre is nagyon szépen köszönöm! :)

18/L



2016. márc. 9. 20:18
 1/4 anonim válasza:
Mégis a netet javasolnám!
2016. márc. 9. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Sajnos az Aspergeresek is nagyon különböznek egymástól nemcsak az átlagos emberek. 18 éves koromban én biztos nagyon megijedtem volna, ha valaki közeledni próbál felém, főleg, ha tetszik nekem. Ha erről van szó nála is, akkor a nagyon sok türelem, lassú próbálkozások talán segítenek. Vagy tényleg a net :-)
2016. márc. 11. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, hogy válaszoltatok nekem! :)

Akkor megfogadom a tanácsot és szépen lassan próbálkozom majd. :) Ha pedig nem jön be, akkor tényleg marad a net. :D

2016. márc. 12. 10:31
 4/4 anonim ***** válasza:

Valami fejlemény?

Hogy mi a megfelelő technika, az a személyiségétől függ, hogy aspi, az nem elég. Milyen a helyzete az osztályközösségben? Kiközösített céltábla, vagy a fura srác egy-két fura haverrral? Általában ez a 2 jellemző.

Aspiként és a két típus közti átmenetként állíthatom, hogy ha az akkori énemhez közeledett volna a kérdéses lány, először arra gyanakodtam volna, hogy csőbe akarnak húzni, és érdektelennek mutattam volna magam. Tehát ha volt céltábla valamikor, először férkőzz a bizalmába. Kedvességgel, a dolgaink iránti érdeklődéssel meg lehet fogni minket annak ellenére, hogy tényleg nagyok a különbségek.

Szóval én is a netet javasolnám, az aspergeresek, és általában az autisták sokkal jobbak írásban, pl. így nem jelentkezik nálunk a gondolattorlódás miatti zavartság vagy összefüggéstelen beszéd, és akaratlan túl korai bizalmaskodást, vagy sértéseket is jobban el lehet kerülni.

És másoktól eltérően nem igaz, hogy írásban nem a valós embert ismered meg. Az autikra ritkán jellemző a nagyzolás. Akkor nem őt ismernéd meg, ha a közeledést személyesen próbálnád erőltetni. Ha az első körökön túl vagytok, már neki is könnyebb lesz személyesen.

Kitartás, megéri.

2016. máj. 10. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!