Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tehetnék még a fülzúgás...

Mit tehetnék még a fülzúgás megszüntetése érdekében? Lent

Figyelt kérdés
A mentális egészség kategóriába tettem, mert lassan már az is rámegy ettől. Tavaly tavasz végén-nyár elején kezdődött, és olyan augusztus végétől folyamatosan czúg a fülem. Nem cseng, hanem olyna, mintha valami a háttérben fokozatosan búgna, mondjuk egy rovar, vagy valami elektromos kütyü..nem is tudom, mihez hasonlítsam. Már mindenhol jártam, orvosnál, vérévételre, MR röntgenen, infúziós kezelésen is, semmi.. mit tehetnék még? Éjszaka, mikor elaludnék, és csak zúg, az a legrosszabb, meg felébredek éjszaka és akkor is csak zúg..egyébként mindig zúg, csak napközben az egyéb zajok elnyomják. Ami még érdekes, hogy a két fülem nem egyformán zúg, a bal magasabb hangon, a jobb mélyebben. Stressztől sem lehet, a legkipihentebb állapotomban van, hogy erősebb, mint a stresszes időszakokban, bár tagadhatatlan hogy ha fáradt vagyok, erősebbnek érzem.

2016. márc. 11. 14:21
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
Kimaradt, h 27/N, ha ez számít valamit.
2016. márc. 11. 14:22
 2/23 anonim ***** válasza:
rossz testtartás, hátedzés
2016. márc. 11. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim válasza:
Van akinek harapásemelő segített, mert a rosszul illeszkedő fogsor is okozhat ilyet.
2016. márc. 11. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Van harapásemelőm, már két éve, éjszakai fogcsikorgatás miatt. A fogaimmal biztos nincsen gond, évente járok ellenőrzésre, legutóbb januárban voltam.

Rendszeresen járok edzeni, edzővel, háttornát és gyógytornát is szoktunk csinálni... :/

2016. márc. 11. 17:13
 5/23 A kérdező kommentje:
Kozmetikusként dolgozom, sok emberrel beszéltem, végigjártam minden orvost, kipróbáltam rengeteg mindent, és semmi.
2016. márc. 11. 17:16
 6/23 anonim ***** válasza:
Volt valamilyen nagyobb hang esemény ami téged ért? Milyen hangoknak vagy kitéve napi szinten? A vérkeringésed általában milyen (hideg kéz, láb)? Mennyit iszol naponta? Van az ágyad közelében valami elektromos ami éjjel is be van kapcsolva (akár hűtő, kazán)?
2016. márc. 11. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. A fülgyulladásoknak is olvass utána. Fájni szokott? Fülzsír? Melyik oldaladon szoktál aludni?
2016. márc. 11. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

szia, fájni egyáltalán nem fáj. Fülzsír nincs, fül-orr-gégész már látott, ahogy írtam is, elvileg semmilyen szervi bajom nincsen.

Hanghatásnak nem vagyok kitéve, relaxációs zene szokott szólni, halk hangerőn, miközben dolgozom. Diszkókba soha nem jártam, olykor olykor pubokba, meg zenés edzésre, de ezek miatt nem lehet, akkor mindenkinek ilyen gondja lenne.

Aludni össze-vissza alszom, mármint van, hogy háton, de többnyire inkább oldalra, mindkét oldalamon felváltva. Hason nem.

2016. márc. 11. 21:17
 9/23 A kérdező kommentje:
Inni rengeteget iszok ( a leghidegebb napokon is megvan a két liter) elektromos dologról nem tudok ( bár wifi mint olyan mindenhol van, a munkahelyemen és otthon is, de ez ellen szerintem amúgy sem tudok védekezni, a szomszédnak is tuti van. Hideg-kéz láb..hát, szokott lenni, de azért nem vagyok béka. :)
2016. márc. 11. 21:18
 10/23 A kérdező kommentje:
ja, még annyi, hogy hallásvizsgálat is volt, de halláscsökkenésem nincsen, csak egy nagyon minimális az egyik oldalon, de azt modnták, ennek nincs köze hozzá. :/
2016. márc. 11. 21:20
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!