Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Valójában autizmus miatt...

Valójában autizmus miatt lettem depressziós és visszahúzodó?

Figyelt kérdés
Azt hallottam hogy a pszichoterápia arra jó, hogy megkeressük a problémánk "gyökereit". Talán nekem tényleg abból adódik a depresszióm, hogy új kapcsolatokat nehezen teremtek, nem tudom magam senkivel se megkedveltetni, mindig kudarc a vége mindennek, nem merek senki felé se nyitni, belezavarodok dolgokba. Látom másnak ez megy, de nekem valahogy nem, folyton be vagyok zárkozva, utálok már feljárni facebookra is le fogom magam arról is törölni, nem érzem magam semmire se hasznosnak, így 18 évesen már nem akarok élni, nincs semmi ami meglepetésként érne az életbe. Különcnek érzem magam mindenkivel szembe
2016. márc. 12. 10:54
 1/6 anonim ***** válasza:
És miböl gondolod, hogy autista vagy?
2016. márc. 12. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A leírtakból?? A depresszió csak következmény. Egyébként még azt nem írtam le hogy nehezen értek meg mindent.
2016. márc. 12. 11:07
 3/6 anonim ***** válasza:

Amiket írtál, azok nem autizmusra utaló tünetek. (A férjem is autista meg a fiam gyereke is - szóval jobban képben vagyok, mint te ezek szerint.)


Ezek alapján "csak" nagyon visszahúzódó, önbizalomhiányos valaki vagy, nem ártana egy jó pszichológussal beszélned.

2016. márc. 12. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Mondjuk az tény hogy ovodás koromba nem voltak velem peoblémák, meg úgy általánosba sem.. Amikor középuskolába kerültem, egyikről a másikra erősödött meg az autisztikus tünetek.. és hát egyre gyanakvóbbá vált számomra.
2016. márc. 12. 11:20
 5/6 anonim ***** válasza:
Az autizmusos embereknek már óvodás korban is feltünö problámái vannak, iskolában meg már nem lehet nem észrevenni, hogy valami nagyon nem stimmel a gyerekkel - úyghogy a szülök ilyenkor már eléggé riasztva vannak.
2016. márc. 12. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Amit az előttem leírtak + kiegészíteném, hogy ha nehezen megy a koncentráció lehet hogy csak vitamin/ásványanyag hiány. Ginkobiloba, cink, magnézium ezeket próbáltad már?


Zárkózott emberekből akad bőven, emiatt nem vagy különc és a kapcsolatteremtés se megy mindenkinek. Ha csak középsulitól vagy ilyen akkor ott valami történt azt kéne felidézni.

2016. márc. 12. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!