Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez valami "zavar" lehet?...

Ez valami "zavar" lehet? (SzemélyiségZAVAR? , Autisztikus ZAVAR? )

Figyelt kérdés
Arról van szó, hogy nagyon zárkózott vagyok a világ elől és ebből adódóan nem is érzem magam sehol jól, csak otthon, egy szobanövény lettem. Minden napom szinte olyan egyhangú, szinte ugyanazokat a napokat megismétlem (tehát legyen az zenehalgatás játék stb..) csak nem egy időben. Kezdem úgy érezni magam mintha kezdenék megőrülni, tehát (még) nem halucinálok meg semmi, csak egyúttal otthon úgy érzem magam mint egy börtönbe, tehát ez a tipikus se veled se nélküled szituba vagyok máshol se, és otthon se igazán. A szüleim sokszor látják rajtam hogy nincs jó kedvem, máskor meg jó, a beborultságom oka az hogy mindig olyan gondolatok keringenek bennem (mivel hát elég szorongos fajta vagyok) hogy én mindenbe az utolsó leszek, sose leszek képes megváltozni, mindig búvalbélelt leszek, sose lesz már semmilyen "extra" örömöm az életbe, vagy hogy kb. mindenki halad az életbe, csak én süllyedek le, ezt igazolja az is hogy régebben mikor nagyobbszájú voltam, tekintsünk egy olyan egyént akinek szinte szava nem volt, több mindent elért mint pl. én.. ez lehet kicsit lehangoló, lenéző volt de ez tény. Igazából semminek se tudok örülni, sőt kifejezetten negatívan érint ha csak viccelődni akarnak velem, olyan f#sz természetem (lett?). Semmiben nincs kitartásom, lehet lusta is gyenge is vagyok, semmi érdeklődésem nincs a világ felől, nem tud érdekelni hogy pl. Michael Jacksont a saját orvosa mérgezte meg, nem tud érdekelni hogy kalányos ferike tegnapelött gizi nénitől lopott tyúkot.. szóval totális érdektelenség. Az autisztikus zavart azért hoztam fel mert vannak rá jellemző tüneteim, kiskoromba nem volt rám semmi panasz, kedveltem a társaságot a mával ellentétbe, na de sokszor szokott az lenni, hogy egyszerűen beszéd közbe, olyan mintha tényleg belezavarodnék, nehezen látom át a dolgokat, rakom is össze, szerintem ez nem normális bárki bármit is mond, lehet egyszerűen azt mondani hogy mondjuk kevés az IQ-m, ez van.. csak hogy ezt minél elöbb zárjam ki tisztázom hogy a multkor töltöttem ki egy tesztet és ott 118as pontszámot értem el. Nem akarok senkit se bántani, van bennem kontroll, mikor másokkal állok szembe valahogy elkap egy nyugtalan érzés belülről lazán szorít, azt érzem elvesz belőlem minden tudás. A munkavégzéshez megint az autizmust hozom fel, szokott az lenni, hogy valamit el kell végezni akkor olyan mintha az agyam szó szerint "nem venné fel az ingert" tehát hogy lesokkolok, van hogy többször elmondják de még akkor se jön semmi inger, én komolyan nem értem mi van velem. Sajnos ezek a tünetek már több éve hogy kísérnek és hát ahogy egyre jobban növök felfelé, annál jobban érdekel, hogy mi állhat a háttérbe, most végzős vagyok és a tanulást teljesen a háttérbe szorítottam, kikaptuk a tételeket már rég, de még abból sem tanultam semmit, sajnos ez az évem elég sz#r lesz. Remélem azért még lesz még fény az én sötét életembe. Ja és egyébként a kérdéseket nem osztja meg a facebookon a gyakorikérdések? mondjuk már azt is lesz#rom. 18/F
2016. márc. 13. 22:36
 1/2 anonim ***** válasza:

Környezetváltozás talán jó lenne.

Nem tudom mi bajod. Én helyzetem is hasonló, azt se tudom, nekem mi bajom van,

Nem osztja meg facebookon a gyakori, ne aggódj.

L

2016. márc. 13. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Tuti nem autisztikus zavar.

Inkább valamiféle érdektelenség.

2016. márc. 14. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!