Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichikailag megválok magamtó...

Pszichikailag megválok magamtól, és úgy érzékelek mindent, mint egy "külső kamera"? (többi lent)

Figyelt kérdés
Időnként rámtör ez az érzés, általában a legdepisebb időszakomban. Olyasmi hogy per pill én nem is én vagyok, én nem a saját testem ura vagyok, és egy külső semmilyen bolyongó anyag, aki semlegesen tekint mindenre, mint szemlélő, saját magát nem érzi felelősnek semmiért és senkiért, s olykor megpróbál belegondolni, hogy más testében van, és a sajátját mintha kirekesztené és már ne mis azt uralná. Talán csak annyi hiányzik ilyenkor, hogy fizikailag nem szakadok el magamtól. Nem tudom jobban elmagyarázni, és nem is tudom létezik-e ilyen betegség.

2013. jan. 15. 03:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Javaslom a LÉLEKÖLŐ című filmet.... a főszereplőnek ugyanez a problémája.
2013. jan. 15. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 poet1 ***** válasza:
Ez skizofrénia. Ismerősöm pont ugyanígy szokott látni és érezni,ő pedig skizofrén.
2013. jan. 15. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Az is logikus amit a második írt. Lehet, hogy több személyiség van benned és akkor látsz így mikor a másik tudatod irányít.
2013. jan. 15. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

A keleti vallások/filozófiák alapból azt tanítják, hogy valóban nem a testünk, érzéseink és intellektusunk vagyunk.

Amikor azokkal azonosítjuk magunkat, hamis énképünk van.


Egyébként hogyan éled meg azokat az időszakokat?

2013. jan. 15. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
azérta skizofrénia és DELERALIZÁCIÓ és, vagy deperszonalizáció között nagy a kontraszt. szerintem kérdező,ez utóbbi lehet nálad- de valószínű valami nem kerek az életedben azért van ez.
2013. jan. 15. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
nekem is van deperszonalizációm,az is ilyesmi,csak n bepánikolok ilyenkor.
2013. jan. 15. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nos tudni kell, hogy mindez mély depresszióval kezdődött a 18-19-es éveim körül, most nemsokára 22 leszek (F). Később ez átalakult mint megtaláltam bipoláris zavarrá, azok a tünetek dettó jellemzőek rám, 1x nagyon fent, 1x pedig nagyon lent. Ha nagyon jó kedvem van túlságosan pörgök és kreatívnak érzem magam, ellenkező esetben meg mindig úgy látom hogy az egész életnek nincs értelme. És a legrosszabb, hogy ilyenkor úgy látom már a szitut, hogy nem csak nekem, hanem az EGÉSZ VILÁGNAK nincs értelme, akik boldogok azok sem fogják fel, hogy akármit csinálnak vége lesz, minden csak a kiélésről szól, minden jó és rossz is, nincs semminek valós célja itt a földön. És nem rég óta viszont azt tapasztalom, hogy amikor nagyon magam alatt vagyok, mintha nem is szenvednék, hanem kikapcsolna valamelyik részem, és nem érzek se fájdalmat, se örömöt, a kérdésben leírtak lépnek érvénybe ilyenkor. Azt kell emgmondjam ez az állapot ami semleges sokkal jobb mint a mély depressziós hullám, mert akkor szenvedtem. És nem hinném hogy skizofrénia.
2013. jan. 15. 11:49
 8/12 Ant39 válasza:
Nem ,én sem hiszem hogy skizofrénia. szerintem a depressziód mellett a szorongásod nincs kezelve.
2013. jan. 15. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Szóról szóra magamra ismertem :( kivéve a végét, hogy az üresség jobb, mint a szenvedés. Mert szerintem elviselhetetlenebb, a szenvedéssel legalább tudtam kezdeni valamit, de az ürességgel nem lehet mit kezdeni mert NINCS. És teljesen tehetetlennek érzem magam. Amúgy a derealizációt/deperszonalizációt válaszoló a nyertes.
2013. jan. 15. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
A harmadiknak üzzenném, hogy a skizofrénia és a többszemélyiség komplexus nem ugyanaz...
2013. jan. 15. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!