Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehetséges, hogy szorongok?

Lehetséges, hogy szorongok?

Figyelt kérdés

Alapjában véve izgulós fajta vagyok, és jelentéktelennek tűnő dolgok is képesek kiváltani ezt - ha új helyre megyek, vagy új emberekkel találkozom, görcsöl a gyomrom, esetleg izzadok vagy szaporábban (vagy szabálytalanul) veszem a levegőt és a szívem is gyorsabban ver (tudni kell viszont, hogy magas a vérnyomásom, lehet, hogy azzal van összefüggésben ez utóbbi). Kellemetlenül érzem magam, és megfeszülök, ha az utca vagy egy tér közepén kell áthaladjak (a széleken haladva nyugodtabb vagyok), ugyanígy ha tömegbe megyek, és ehhez hasonlók. Az ilyen szituáciokban és azokon kívül emellett végzek "kényszermozgásokat", például fejkörzést, de nem teljeset, csak negyedet vagy felet, amíg "érzem, hogy feszülnek a nyakizmaim", plusz csipedem a körmeimet, a mutatóujjammal rányomok a hüvelykujjam körmére felülről (vagy oldalról nyomom az ujjamat magát), "nyelő mozdulatokat" végzek (nem pont olyanokat, de hasonlokat, nem tudom pontosan leírni), és mozgatom a torokmanduláimat (és/vagy a garat izmait).


Ha esetleg valami képtelenséget írtam, nézzétek el, csak igyekeztem leírni, hogy miket figyeltem meg magamon. Lehetnek ezek a szorongás tünetei, vagy csak szimpla idegesség?



2016. márc. 19. 18:12
 1/3 anonim ***** válasza:
Én is pszichésen szorongok, de én nem végzek pótcselekvéseket... Viszont a legjobb barátnőm ugyan ilyen dolgokat művel, kényszeresen, és ő tikkes. Nem úgy szemen, hogy "Tikkel a szemem", hanem ez egy betegség. Nézz utána, valószínűleg ez a gond. Remélem tudtam egy kicsit segíteni...
2016. márc. 19. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Gyengék az idegeid, lehet még kinövöd. Próbálj meg valami alternatív kezelést. Tanulj meg helyesen lélegezni, így ura lehetsz a kellemetlen helyzeteknek.
2016. márc. 22. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Igen, a leírtak alapján ez szorongás - de nyilván a diagnózist csak személyesen adhat szakember. Szorongásra hajlamos személyiséged van. Kialakult a szociális- és agorafóbia. Ne ijedj meg, ez nem ritkaság, jól lehet kezelni, és alapvetően nem veszélyes. De: Jó lenne megfogni most (pszichológus...), mert ha így megy tovább, rontja az életminőségedet, és simán kislakulhat egy pánikbetegség, ami nagyon padlóra tudja küldeni az embert. Keress egy jó szakembert mindenképp!
2016. ápr. 9. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!