Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Aki szorongással küzd, válaszo...

Aki szorongással küzd, válaszolna nekem pár kérdésre?

Figyelt kérdés

Nálatok egész nap tart a szorongás ?

Milyen testi tüneteitek vannak emiatt ?

Van esetleg gombócérzet a torkotokba ilyenkor? néha nehéz légzés ?

Sokszor van megmagyarázhatatlan rossz érzetetek ?

Megtudtátok határozni mi miatt szorongtok ?

Társul mellé pánikbetegség? a pánikrohamok mennyi időnként fordúlnak elő ?

Szedtek gyógyszert vagy szichoterápiára jártok? vagy vegyesesen?


Továbbá nem tudom Nálatok hogy van, de van hogy a semmi miatt tör rám a szorongás, de van hogy a legapróbb stresszhelyzet is kiváltja...elég h arra gondolok h el fogok késni vhonnét, vagy nem fogok tudni vmit befejezni és a testem ezeket az apró kis dolgokat is túlreagálja mintha az életem múlna ezen.Nálatok is ez van?

Továbbá mennyire tudtok normális élettevékenységet folytatni?


Bocsi a sok kérdésért és köszönöm annak aki ír !


2016. márc. 23. 17:08
 1/3 anonim ***** válasza:

Most nem szorongok jó ideje, mert szedem az antidepit. Előtte viszont igen.

1.Inkább csak, ha nem voltam itthon, vagy itthon voltam és valaki jött (főleg, ha ezt már előre tudtam).

2."Gumiszőnyegen" járás, elgyengülés érzés, izzadás, képtelenség nyugton lenni.

3. Nincs

4. Volt eléggé.

5. A csökkent szerotoninszint miatt. Olyan, hogy lelki ok: nincs. Az csak katalizátor vagy kiváltó löket. (Ugyan olyan szituban 10 emberből 9 embernél semmi, mert náluk nincs meg a szervi ok.)

6. Az elején jó sok éve igen, később átmenet nélkül, durván már nem, inkább csak a szorongás teljesedett ki, de még éppen uralható volt.

7. Antidepresszáns. Kiváló, mellékhatása nálam nincs.

2016. márc. 23. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

1. A kiváltó helyzettől függ. Ha suliban vagyok, akkor általában egész nap tart. Ha mondjuk szünet van, és valahogy a családomtól is sikerül távol lennem, béke van.

2. Remegés, migrén, hányinger.

3. Nehéz légzés néha, de a pánikrohamtól még messze áll.

4. Néha van.

5. Ami éppen jön. De tényleg. Ha valami jól megy, akkor azon, hogy mikor lesz vége.

6. 6 hónapig voltam pánikbeteg, 9 hónapja gyógyultam. Általában heti 2-3-szor voltak kis, pár perces rohamok, és heti rendszerességgel (eleinte még gyakrabban) ilyen 8-20 órás fejfájós, fülfájós, hidegrázós, túlhevülős, hányós, hasmenéses, szapora légzéses, levegőt nem kapós pokol.

7. 3,5 évig szedtem gyógyszert, nem vált be (júniusban hagytam abba). Pszichoterápiára járok.

8. Nálam is ez van.

9. Attól függ, mi a normális. Egyetemre járok, vannak barátaim, talán működőképes vagyok... Ha ez normális, akkor igen. :D

2016. márc. 24. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Suliban majdnem egész nap, tesi óra környékén felerősödik elviselhetetlenül.

Hányinger, remegés, idegesség, szédülés, gombócérzet, nehéz légzés, minden ami csak létezik. Sokszor, szinte minden nap. Nem mindig. Igen. Heti több alkalommal, sokszor ájulásig. Nem, nem. Ez van, illetve képtelen vagyok elindulni reggelente itthonról, ezért állandóan elkések, amitől aztán megint ideges leszek. Nem hagyom, hogy befolyásolja az életemet. Amennyire csak tudom, próbálom leküzdeni minden helyzetben. De a tesi óra, illetve az apummál való telefonálás/találkozás/beszélgetés nem megy. Képes vagyok hetekig pánikolni, ha tudom hogy találkoznom kell vele.

2016. márc. 24. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!