Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tényleg kezdek bekattanni,...

Tényleg kezdek bekattanni, pont az érettségi előtt?

Figyelt kérdés
Itt a tavaszi szunet, elterveztem hogy mennyi mindent fogok tanulni erre csak oda jutottam, hogy olvasgatok.. Egyebkent 6 erettsegi targyam is lesz, ket emelttel, csak hogy veletlenul se kimeljem magam, biosz es föci lesz emelten.. Ez az utóbbi ket targy jol megy, az irasbeliket mindig 80 felettikre irom, ami picit megnyugtat... Viszont ismetelnem kellene, es ezzel allok nagyon szarul.. Raveszem magam, olvasgatok.. De ennyi. Olyan elettelen az egesz mar, persze erdekesek a dolgok stb. De ugy erzem mintha csak vegetalnek. Mivel nem tudok errol beszelni senkinek, es csak azt latjak, hogy otoseim vannak, igy inkabb ide irok.. Remesen keveset tanulok mondjuk tavalyhoz kepest, ugye az ismetlessel szinte nem haladok, es ami szar dolog meg, hogy eleg keveset alszok, evek ota kevesebbet.. Este alszok1-3 orat, delutan 2-3-at, es ez mar borzalmas szerintem.. Nem mondanam, hogy lennenek barataim, inkabb csak sulis baratok.. Ebbol kifolyólag nem igen jarok sehova, max vasarolni.. Kb. mar semmi sincs az eletemben a tanulason meg iskolan kivul. Olvasni szeretek meg, de sajnalom ra az idot nagyon, pedig szerintem siman bepaszirozhatnam a napirendembe, csak sajnos nekem mostansag kifolyik az ido a kezeim kozul, s ugy erzem, hogy csak egy helyben toporgok, es azt sem tudom, hogy ki vagyok mar, es mit is akarok valojaban. Előre is elnezest az ekezezek hianyaert es a helyesirasi hibakert, de gondoltam, hogy meg elalvas elott kiadom magambol mindezt.
2016. márc. 28. 01:15
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ezek a tünetek érettségi előtt annyira tipikusak, hogy biztos külön neve is van a jelenségnek:)

Nyugi, ezt a pár hónapot még meghúzod, aztán túl vagy rajta. Utólag visszatekintve majd te is azon csodálkozol, hogy még március végén mi tűnt ebben olyan rémesnek. Az egyetem meg tök más lesz. Rögtön gólyatáborban megismerkedhetsz egy csomó jó arccal, meg lesznek egyetemi rendezvények, programok, van ott közösségi élet.

2016. márc. 28. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
nem kell ezt olyan véresen komolyan venni. én is be voltam szarva, de feleslegesen.
2016. márc. 28. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Annyit nem ér az egész, hogy bekattanjál. Ha nem sikerül elsőre, majd pótérettségizel. Attól sem dől össze a világ. Ma már úgy se azt nézik, hogyan sikerült letenni, hanem hogy megvan-e.
2016. márc. 28. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Helyesbítek: felvételinél nyilván számíthat, de ma már azt se veszik olyan komolyan mint régen.
2016. márc. 28. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
na én tavaly 3 emeltet vállaltam be: biosz kémia német..és még ilyen szinten se voltam mint te, érettségik előtt pár nappal kezdtem el átolvasni meg csinálni pár feladatsort.. a közép szintű töritől féltünk a legjobban az osztállyal mert 4 évig szinte semmit nem tanultunk,egy vicc volt a tanárunk.. csak a szóbeli tételeket olvastam át, de megtanulni már nem tudtam csak megpróbáltam "megérteni" és végül az egész érettségit az atlaszból meg a forrásokból írtam meg, plussz 1-2 dolog eszembe jutott a szóbeli télekeből és 80% lett, a többi tárgy is meg lett az ötös egyedül a kémia nem , arra tényleg kell tanulni de a többi tárgy nagyon laza. az egész matek is ott van a függvénytáblázatba csak tudni kell használni( nagyon sokan elba*szták a tavalyi matekot nem tudom felfogni mi volt benne nehéz..)
2016. ápr. 1. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok még. nekem talán azért is sikerültek jól az érettsgéik, mert nem páninkba hanem nyugodtan mentem be az írásbelikre, és így nyilván jobban teljesít valaki. Ez a legjobb tanács, hogy higgadt legyél, minden jól fog sikerül. Felesleges magolni ,idegeskedni, stresszelni.
2016. ápr. 1. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!