Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mennyibe kerülhet míg ki...

Mennyibe kerülhet míg ki kezelnek a depresszióból?

Figyelt kérdés

Évek óta depresszióval küzdök. (5 éve) Az első, és második évben voltak hullámvölgyek. Vagdosás, síró görcsök. A harmadikban "akaratlanul" tönkretettem az életemet, mondván majd könnyebben megteszem. Majdnem be is jött... azóta tudom hogy előbb utóbb képes leszek rá. Tavaly óta megint kezdem rendbe rakni. Jó munkám, és fizetésem van, magánéletem, nők is vannak az életemben. Megint hatalmas a késztetés hogy eldobjak mindent, amit elértem, és végre megtegyem végleg.

A depresszióm kiváltó oka Édesanyám halála volt, de azon túltettem magam. Azóta csak szimplán arról szól hogy ez egy szar világ, nincs kedvem létezni, erőlködni. Sajnos nem látom, és érzem értelmét.

Vajon van esély a gyógyulásra? Szerintem nincs... nagyon belém ivódott már ez, és túl makacs is vagyok.

24/F


2016. ápr. 3. 22:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Mostanàig tettél bármit ellene? Étkezésedre, tápanyagokra, vitaminokra odafigyelsz? Kimész sétàlni a napsütésre, jó friss levegőre legalább napi 1 órácskára? Zéró alkohol és nikotin? Néha segítesz másoknak, bárkinek, akár ismerősnek, akár önkéntes munkaként, csak hogy hasznosnak érezhesd magad? Ezeket akkor is meg kellene tenned, ha semmi kedvet nem érzel magadban... vonszold el magad és ha azonnal nem is, de hosszútávon lesz hatása. Gyakorlatilag nincs olyan, hogy kikezelnek... mindenkinek magának kell befejeznie a vergődést, elunni a folyamatos szenvedést és tenni a rossz érzések ellen.
2016. ápr. 3. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Ha nem akarod, hogy legyen, akkor nem is lesz.

Egyébként szerintem ne az összeget számold, ha egészségről van szó, az többet ér midnen pénznél.

2016. ápr. 3. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha azt mondom, hogy 10 millió akkor inkább nem leszel depis csak ne kelljen annyit fizetni? :D
2016. ápr. 3. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Ha szerinted nincs esély a gyógyulásra, akkor mi is a kérdésed?

Már eldöntötted, hogy nincs. Akkor mindegy, hogy mennyit dobsz ki az ablakon, úgysem fogsz haladni előre.


Ne mástól várd, hogy jobban legyél! Én is voltam a helyzetedben.


Nem tudtam addig férjhez menni, míg nem éreztem magam teljes értékű embernek! Csak azután mentem bele a kapcsolatunkba.

Nem szerettem volna kitolni vele.


Nem makacs vagy, hanem lusta. Tehetetlen. A depresszió nem betegség, csak hozzáállás.


Menj el önkéntes munkára, egyél élettel teli ételeket, ne műkajákat! Tartsd tisztán a környezeted!

Nem fog hipp-hopp rendbejönni minden, ez egy folyamat, amit fent kell tartani!

2016. ápr. 4. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

A 4.es hozzászólónak muszáj vagyok válaszolni.De igen,súlyos betegség.Nem hozzáállás,nem gyengeség,hanem betegség.Én 26 éve küzdök vele,közben karrier,munka,család.17 éves koromban kezdődtek a rosszullétek.Háromszor úgy leterített,hogy egy egyszerű mosdást is meg kellett 2 napra előre tervezni.Az epizódok közt 8,és 14 év telt el.1993,2001,és 2015.Mindháromszor fél év fekvés,kórház,szenvedés.De ki lehet jönni belőle,jól beállított gyógyszerekkel,és végtelen türelemmel.A depresszió a lélek rákja,kedves 4-es.

Küldök egy linket is:

[link]

2016. ápr. 5. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok ismét.Kedves kérdező, gyógyszereket szedsz,ha ennyire rossz az állapotod?Az orvosod mit szól az állapotodhoz?Amúgy a világ nem csak szar,rengeteg jó dolog van benne,csak depressziósan az ember ezeket nem látja meg.A legelső hozzászóló sok hasznos,jó dolgot írt le.Az egész élet előtted van,minden örömével,és bánatával.Hogy mennyibe kerül?A gyógyszerek olcsóak,a terápia drága.2-300 ezer lehet,több nem nagyon.Én adnék csak azért 2 milliót is,ha 24 éves lehetnék:)43/F
2016. ápr. 5. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

4-es vagyok. Én is tudom, milyen a depresszió, és hogy milyen szar volt minden reggel élve felkelni. A pszichiáter felírt egy halom gyógyszert. Eszem ágába se volt bevenni, hanem inkább felkutattam a bajok gyökerét. És azóta életvidám ember vagyok, önmagamban elégedett.

És ehhez nagymértékben hozzásegített az az elképzelés, hogy nem beteg vagyok, csak valamit nem tudtam helyesen feldolgozni. Egy kis error még nem rák. Volt, hogy beleéltem magam a betegség tudatba, de azzal csak jobban lehúztam magam. Fölöslegesen meg minek fárasszam magam?

2016. ápr. 5. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Szia 4-es! Látom,hogy nincs benned rosszindulat,ezért (is) én is így válaszolok.Egy major epizód nem kis "error",hanem "full blown meltdown",ha angol kifejezést használunk.Kegyetlenül(nincs jobb szó) szenvedsz,azt sem tudod,mikor van reggel,meg este,nemhogy gyógyszert,a patkánymérget is bevennéd,ha azt adnának.Tiszta szívből kívánom Neked,soha ne ismerd meg ezt a dolgot.Ilyenkor a beteg se enni,se aludni nem tud,egy fürdés a Mount-Everest megmászásával egyenlő.Itt az akaratod kimerül abban,hogy reménykedsz,hogy elmúlik,és mindig csak egy nappal tovább bírd..Nagyon gáz.
2016. ápr. 5. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Bocsi az angolért, csak kihagy az agyam! Néha. Hát akkor tényleg nagyon rossz lehet, nekem egy pajzsmirigy túlműködés tett még rá egy lapáttal. Pszichés alapon írtózom a gyógyszerektől, kisgyerekkoromban a vitamin helyett mást vettem be, mert hasonló alakúak voltak. Erre anya annyira leszidott, hogy a félelemtől majdnem hánytam, és úgy éreztem, hogy megsemmisülök. Nagyon furi érzés volt. Kb 6 éves lehettem. Na azóta ugyan ezt az érzést érzem, ha valamilyen gyógyszer kerül a számba. De örülök, hogy jól vagyok.

Szerintem minden betegségből meg lehet gyógyulni. Azt tanultam meg a betegségeimtől, hogy valójában mennyire szeretem magam, és a testem minden egyes szervecskeje értem fáradozik. Legszívesebben átölelném magam. Bocsánat az offért, nyugodtan jelentheted, csak gondoltam leírom amit én tapasztaltam.

2016. ápr. 5. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Dehogyis,ne viccelj:)Mit jelentsek,hogy véleményed van?:)Tudod,nagy a különbség itt a fokozatok közt,van a rossz kedv,kisebb gyengeség, szomorúság,elegem van az egészből,stb.Ez a "depi",az igazi,klinikai depresszió pici-pici öcsikéje.De az mindenesetre jó,hogy Neked sikerült gyógyszerek nélkül meggyógyulnod,talán a személyiséged jobban adoptálja a helyzeteket,jobbak a stratégiáid belül.:)
2016. ápr. 5. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!