Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szociális fóbia, hova, kihez...

Szociális fóbia, hova, kihez menjek hogy kiderüljön hogy ebben szenvedek-e illetve hogy kezeltetni tudjam?

Figyelt kérdés
26 éves ffi vagyok, úgy hiszem hogy valami nincsen rendben az emeleten, szerintem a tüneteim a szocfobiára utalnak, már ha tényleg létezik ez a betegség. Konkrétan nem merek emberek közé menni, telefonálni sem merek, folyton szorongok, le blokkolok és nem tudok rendesen beszélni az emberekkel, ez fokozott ha az illető fiatal csinos nő. Ezek a tünetek sajnos megnehezítik az életem, az előző munkahelyemre is kínszenvedés volt "beilleszkedni" pedig protekciós munka volt. Most munkanélküli vagyok 3 hónapja és sehova sem merem elküldeni az önéletrajzomat sem. A párkapcsolatomra is kihat, egyrészt mert ha ki is mozdulunk akkor szorongok és ez látszik rajtam, étterembe sosem megyünk inkább haza rendeljük az ételt. Szerintem valami biztosan nincs rendben nálam, szeretnék segítséget kérni de nem tudom kihez forduljak? Házi orvoshoz és az majd tovább küld? Vagy a leírtakon nem lehet segíteni sehogy, saját magamnak kéne mindent és mindenkit ignorálom?

2016. ápr. 4. 13:45
 1/1 anonim ***** válasza:

Keress fel egy Pszichiátriát, ott meg tudják állapítani, pontosan mi a bajod. Lehet, hogy kapsz szorongásoldó szert, vagy enyhe nyugtatót, de inkább kérd a pszichoterápiát. Ott egy pszichológus beszélget veled, ha nem muszáj, ne gyógyszerezd magad.

Viszont legjobban magad tudsz segíteni magadon, neked is akarnod kell a gyógyulást. Próbálj erőt venni a félelmeiden, szerintem a pszichoterápia sokat fog segíteni. (Előtte nézd meg, hogy beutalóköteles-e a rendelés, ha igen, előbb háziorvos!

2016. ápr. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!