Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lehet a bajom?

Mi lehet a bajom?

Figyelt kérdés

A következőket tapasztalom magamon hónapok óta, mióta államvizsgáztam:

- Nincs kedvem semmihez, nagyon unatkozom állandóan

- A munkámban nagyon alulteljesítek mert képtelen vagyok rá hogy érdekeljen

- Az egykor kedvelt időtöltéseimet sem csinálom egyáltalán, sem a hobbikat SEMMIT.

- Semmilyen új dologhoz nincs kedvem


--- Megjegyzem, ezt valahogy úgy kell elképzelni mintha olyan dolgokra gondolnátok amihez egyáltalán nincs kedvetek, én ezt érzem mindennel kapcsolatban szinte ---


Viszont egyáltalán nem érzem rosszul magamat csak egyszerűen képtelen vagyok bármi iránt is érdeklődni. Nem vagy állandóan fáradt (legalább is nem jobban mint az elmúlt 10 évben) és evési problémáim sincsenek szóval nem tűnik egy klasszikus depressziónak.


Minden napom ugyan olyan: felkelek, munka, haza, unalom, egész kezdődik előröl és mindennap ez megy. Hétvégét átunom; várom, hogy hétfő legyen hátha ér valami pozitív inger, de nem. Hétfőn a hétvégét várom, hogy csinálhassak valamit, de általában végig a "plafont bámulom"...


Deviáns dolgokban (pl.: másokkal való szemétkedés) néha örömömet lelem, vagy legalábbis szórakoztatónak találom, de azt is csak nagyon rövid időre. Aztán megunom és hagyom az egészet.


Az államvizsgára nagyon durván készültem, nagyon sokat foglalkoztam vele de akkor a folyamatos pánik és kétségbeesettség mellett legalább azt éreztem, hogyha vége akkor utána végre enyém a világ és nagy terveim voltak amikhez most konkrétan betegesen nincs kedvem.


Ha valaki esetleg járt már hasonló cipőben az leírhatná a véleményét vagy a tapasztalatait esetleg valami orvost privátban aki segített ezen.


További szép napot!


30F



2016. ápr. 4. 18:33
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem ez egy tipikus kieges tünetei,több helyen is raolvashatsz es raismersz magadra.

[link]

2016. ápr. 4. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A tudat, hogy 30 évesen államvizsgáztál ráébresztett arra, hogy a húszas éveidet diploma nélkül töltötted.

Ezt fokozhatta ha büfészakot végeztél.


Erre az a megoldás, ha meggyőzöd magad arról, hogy még nincs elrontva teljesen az életed, ha nem is leszel soha húsz éves, a harmincas éveidet még eltöltheted tartalmasan.

2016. júl. 9. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!