Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikbetegség, agorafobia....

Pánikbetegség, agorafobia. Genetikai dolgok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A nővérem a fenti problémákkal küzd, több, mint 2 évtizede.

Én 22 éves vagyok és kezdem magamon is észrevenni ezeket a fobiákat és ezt az irtózatos szorongást...lehetséges, hogy én is ilyen vagyok? Tény, hogy mindig is éreztem ezt a szorongást amikor ki kellett lépni a lakásból, de úgy menni kellett, nem volt lehetőségem se túlgondolni ezeket...viszont kb fél éve itthon kezdtem egy vállalkozást és erősen leredukálódott az emberek között töltött idő, azóta olyan szintre értem, hogy (Pl. Most) nem bírok kilepni az ajtón.

Ugye ez csak azért van, mert elszoktam a kinti világtól?


Nemtudom mit csinálnék a betegséggel, a nővérem járt mindenhova ezzel és amit elértek, hogy jelenleg rivotril nélkül sehova sem tud menni vagyis csak rontottak a dolgon.


Valaki valami ötlet?



2016. ápr. 6. 13:58
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem genetikus, ellenben jól el lehet tanulni. A pszichés betegségeket pszichés módszerekkel lehet gyógyítani. A gyógyszerek jó esetben a tünetek enyhítését szolgálják.
2016. ápr. 6. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
2016. ápr. 6. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2016. ápr. 7. 11:56
 4/6 anonim ***** válasza:

De, genetikai alapú.

Az emberek döntő többsége még csak nem is hallott róla, amikor először átéli. Sokszor utána még hónapig sem tudja, hogy mi volt az, még azután sem, hogy már dokinál is volt vele.

2016. ápr. 7. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nem genetikai alapú. Fiatalon lettem nagyon súlyosan pánikbeteg, pedig a családom teli van magabiztos, nyugodt emberekkel. Szerintem a személyiség számít, azt meg nem lehet gyökeresen megváltoztatni. És meg lehet belőle gyógyulni, ez biztos. Amíg pánikbeteg voltam, nem hittem el, de most, hogy elmúlt, én vagyok a legboldogabb ember 😘
2016. ápr. 7. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem van benne genetika is. Az én anyám is pánikbetegséggel, depresszióval küzdött kicsi korunk óta és ezt előttünk élte meg, hát meg is lett az eredménye. Én és a testvérem is kaptunk belőle. Az biztos, hogy a külső tényezők nagyon sokat számítanak, a saját tapasztalatom meg azt mutatja, hogy az ilyet simán bele lehet nevelni az emberbe.


Én a gyógyszeres kezelést nem ajánlanám senkinek, hacsak nincsenek olyan nagy gondok. Biztos hogy van akinek már kell, de én azt veszem észre, hogy mindenkihez hozzávágják a gyógyszert egyből, pedig ez nem gyerekjáték. Anyám is totál gyógyszerfüggő lett, ami még ront a helyzeten. A tévhittel ellentétben ezek a gyógyszerek nem gyógyítják meg az ilyen betegségeket. Valami autogén tréning, önismereti dolgok, természetgyógyász, pszichológus vagy bármi olyan dolog, ami a gondolkodásunkra hat, nem a szervezetünkre. Érdekes módon sokkal jobban tudom érezni magamat, amikor akár egy rosszullét alkalmával találok valami kikapcsoló dolgot, ami számomra nyugtató hatású. Ez lehet akár egy csésze tea is. Ezért is gondolom, hogy a többségnek fejben kellene próbálkoznia.


És amúgy érdekes, hogy sokan milyen bután gondolkodnak ezekről a betegségekről, fóbiákról. A legjobb barátnőm zsigerből elutasítja, mert ilyen nem létezik, bla bla. Ez egy nagyon buta hozzáállás, senkinek sem kívánom hogy magán tapasztalja meg. A másik meg, a gyógyszerre esküdözők. Rájuk sem szabad hallgatni, előtte próbálj meg ezer más dolgot. Gyógyszerezni ráérsz akkor, ha tényleg nem megy másképp. Akkor már teljesen mindegy lesz úgyis, hogy függő vagy - e vagy sem. Ezektől a gyógyszerektől mindenképp az lesz az ember, meg nem gyógyul. Aki azt mondja hogy ettől gyógyult meg, az hazudik. Addig hatnak, ameddig szeded őket. Ideig - óráig jók, aztán visszatér minden, mert csak a tünetet nyomtad el, nem a kiváltó okot szüntetted meg. Nyírod vele magadat. Ez főleg mondjuk egy fiatal nőnél gáz, aki gyerekeket tervez. Nem hiszem hogy a gyógyszeres előélet feltétlenül jót tesz majd a születendő gyereknek, nem beszélve arról, hogy a gyerekvállalás újra előhozza idővel az ilyen problémákat, még esetleg súlyosbítja is.


Szóval van egy jó nagy zsáknyi ellenérvem, szerintem természetes dolgokkal próbálkozz először, mindenre van megoldás, csak meg kell találni.

2016. ápr. 8. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!