Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csináljak, hogy jobb legyen?

Mit csináljak, hogy jobb legyen?

Figyelt kérdés
Az egyetem második félévében vagyok. Egész jól teljesítek, de sajnos becsúszott egy 1-es zh. Ez teljesen letört, nincs kedvem semmihez, úgy érzem, hogy el sem tudom végezni mostmár. Mások eközben folyamatosan bukdácsolnak mindenből, alig tudják(ha tudják) teljesíteni a minimumot is és teljesen jól vannak, lazán kezelik a dolgot. Én meg úgy érzem, hogy már az egészségemet kockáztatom. Jelenleg is a pót zh-ra tanulok, de úgy érzem, hogy kilátástalan a helyzetem.
2016. ápr. 7. 11:16
 1/4 anonim ***** válasza:

Gondolom soha életedben nem kaptál 4-esnél rossz jegyet. Nincs ezzel baj, de el kell fogadnod, hogy az egyetem már nem középiskola. Teljesen más tanulási módszert kell alkalmazni, nem lehet és nem is úgy kell tanulni, mint anno a gimiben.

Most kaptál egy kis pofont, legközelebb már tudod, hogy mire kell odafigyelni. Ne azon pörögj, hogy mások hogy és miként teljesítenek.

Ha meg nem lesz meg, felveszed az őszi félévben. Nem te leszel az első, akinek nem sikerül rögtön első próbálkozásra egy tárgy, ráadásul az első évben.

2016. ápr. 7. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Épp ez az, sosem voltam jó tanuló. Az előző félévem is 3,24 lett.(Itteni viszonylatban jónak tűnik) De ebben a félévben elhatároztam, hogy megmutatom a világnak és csinálok egy 4-es átlagot. Eddig sikerült is tartani, jól is álltam nagyon. Rengeteget tanultam, ami rám nem jellemző, erre a sok tanulás után becsúszott ez és teljesen kétségbe estem.
2016. ápr. 7. 11:25
 3/4 homo ludensz ***** válasza:
Kinek akarsz ilyen görcsösen megfelelni? Magadnak? A környezetednek? Tegyük fel hogy közepes eredménnyel végzed majd el az egyetemet s bár nem tudom mit tanulsz viszont ha a gyakorlatban jól csinálod a kutya sem fogja megkérdezi hogy te szárnyaltál vagy bukdácsoltál az egyetemi évek alatt.
2016. ápr. 9. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Magamnak szeretnék megfelelni. Élelmiszermérnök szeretnék lenni.
2016. ápr. 10. 12:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!