Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Félek a nagy épületektől....

Félek a nagy épületektől. Milyen fóbiám van?

Figyelt kérdés

Ma voltunk a párommal sétálni, napnyugta után a közeli erdő (Debrecen - Nagyerdő) mellett, ahol tudom ugyan, hogy ott a régi stadion, korábban is láttam, és mindig félelmetesnek hatott sötétben. Most direkt más irányba mentünk, bár nem ismertük az utat. Mígnem egyszer csak feltűnt, hogy egy hatalmas tér felé közeledünk, nem igazán láttam belőle semmit, de tudtam, hogy a stadion másik végénél lehetünk.. Pánikoltam, de nagyon, eddig nem igazán fordult ez elő.

Nem kifejezetten a stadionoktól félek, de ez most itt teljesedett ki. Ez esetben a sötéten álló hatalmas reflektorok, a nagy üres tér látványa váltotta ki nálam a félelmet. Ezután belegondoltam, és rájöttem, hogy tulajdonképpen minden hatalmas épület, építmény látványa a sötétben az, amitől félek. Alapból a sötéttel semmi bajom.

Fura érzés nagyon, görcsbe ugrott a gyomrom, remegni kezdtem és rosszul lettem... majdnem sírtam.

Milyen fóbiának nevezik az ilyesmit? Eddig nem találtam hasonlót sehol a neten. Esetleg van valakinek hasonló rettegése?

23/L



2016. ápr. 7. 21:19
 1/5 anonim ***** válasza:

"a nagy üres tér látványa váltotta ki nálam a félelmet"

Ez leginkább az agorafóbiára hasonlít, de terápia szempontjából közömbös, hogy az-e, vagy sem.

A fóbiákról:

https://www.youtube.com/watch?v=vzGIQczkwwo

2016. ápr. 7. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Valójában itt csak hozzájárult a nagy tér a dologhoz, ha belegondolok, leginkább az az ijesztő, ha valami igazán nagy, ha hirtelen a sötétből kirajzolódik a nagysága. Például magam elé képzeltem a csernobili jelképet, az óriáskereket. Elhagyatva, csendesen áll magában, egy irdatlan méretű vas szerkezet, és ha egy séta alkalmával belebotlanék a sötétben, hát azt hiszem megállna a szívem.
2016. ápr. 7. 22:14
 3/5 anonim ***** válasza:

Velem is ez van, csak én világosban is félek. :D

Angolul annyit találtam, hogy batophobia a neve, de magyarul mintha nem is létezne ilyen :(

2016. ápr. 8. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Akkor Te nem Fidesz-szavazó vagy, ha rettegsz a stadionoktól :)

De félretéve a viccet: Igen, ez az agorafóbia egy rokona - most nem ugrik be a neve -, és szépen lehet kezelni, ha annyira rontaná ez a fóbia az életminőségedet.

2016. ápr. 8. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
félelmetesen jó csapat a Loki
2016. máj. 1. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!