Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Három hete szedek antidepressz...

Három hete szedek antidepresszáns tablettát (Escitalopram Sandoz 10 mg) súlyos depresszióra. Nem kellene, hogy már érezzek egy pici pozitív hatást?

Figyelt kérdés
Egyre rosszabbul vagyok sajnos. Tudom, hogy idő kell és türelem, hogy érzékeljem a megváltozott szerotonin szintet, de most minden annyira reménytelen. (36 éves nő)

2016. ápr. 15. 16:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Az első hetekben rosszabb. Kb 3 hét után kéne olyannak lennie, mint előtte volt és kb 4-6 után jobbnak, majd még jobbnak.
2016. ápr. 15. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Az orvosok még mindig sötétben tapogatóznak a depresszió terén.Csak próbálkoznak a gyógyszerekkel.

Ami az egyik embernek jó,az addig a másiknak teljesen hasztalan.

Én a legtöbbnél leginkább csak az elviselhetetlen mellékhatásokat éreztem.Mint pl.az izgatottság vagy álmosság,szexuális zavarok,stb.

Nem tudom,hogy súlyos depresszióra jó e,de kérdezz rá az orvosodnál a Brintellix nevű gyógyszerre.

Nem mondom,hogy csodákat művel,de legalább nincsenek kellemetlen mellékhatásai.

Szóval nekem magasan ez a legjobb amivel eddig volt dolgom.Tavaly októberben jelent meg nálunk a piacon ha jól tudom.

3 hét alatt már érezni kellene valamit,még ha időszakosan is.

F40+

2016. ápr. 15. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm. :) Legközelebb jövő héten megyek pszichiáterhez, rákérdezek a Brintellix nevű gyógyszerre.
2016. ápr. 15. 19:24
 4/13 anonim ***** válasza:

Nagyon Szívesen!

Írd majd meg nyugodtan akár privátban is,hogy mit mondott a doki!

Legjobbakat! :)

2016. ápr. 15. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
20%
Gyógyszer teszterek vagytok, miért szeditek ezt a sok szemetet? 99%-ék bizonyítottan szart sem ér, sőt felerősíti az érzelmeket, erősíti az öngyi hajlamot, zavartság, hallucináció, májelégtelenség, szexuális zavarok, tremor, szétvágja az idegrendszert, fáradság, szédülés, hormonzavar, stb stb stb.
2016. ápr. 15. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Erről írtam ha figyeltél volna!
2016. ápr. 15. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
12%
Figyeltem tovább teszteled magad a Brintellix-szel, lehet mellékhatásokta nem érzel, attól még a testedet tönkre teheti...hmmm Nézd a cigarettának sem érzem semmilyen mellékhatásást, sőt kifejezetten jól esik a kávé mellé mivel megszoktam... de attól még nem jó!
2016. ápr. 15. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
78%

A probléma csak az, hogy azok osztják az észt a gyógyszerek hasztalan voltáról, akik még a büdös életben nem szedtek ilyet.

Más meg tapasztalatból beszél, mint én is. Igen is használ a jól megválasztott gyógyszer. Az kétségtelem, hogy talán a depresszió a legnehezebb eset, de pl a szorongás, vagy a pánikrohamok simán legyűrhetőek velük, nem 1%-ban, hanem éppen fordítva.

2016. ápr. 15. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
11%
Különben a lőtéri kutyát sem érdekli, hogy ki és mit szed, az "orvosokat" meg főleg nem ... kapsz egy diagnózis, egy adag dilibogyót oszt eriggy utadra, ha szarul vagy úgyis visszamész...kisérleti nyuszinak használják az embereket, ez van, aki ezt benyalja az meg így járt ...eggyel több vagy kevesebb őket ez nem érdekli, csak fogyasztó legyél, beteg mindig lesz, ha másért nem ők majd csinálnak ... :)
2016. ápr. 15. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Pszichológushoz is el kéne menned a pszichiáter mellett. Én 5 évig tök fölöslegesen szedtem antidepresszánsokat, amivel egy pszichiáter professzor tömött, majd elegem lett, és pszichológus néhány hónap alatt kihozott az egészből!

Nyilván gyógyszerekre szükség van, nagy részük tényleg használ, de a pszichiátriában a sötétben tapogatóznak, és inkább csak egy hatalmas üzlet az egész!

2016. ápr. 17. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!