Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mennyi idő után érezhetem az...

Mennyi idő után érezhetem az antidepresszáns pozitív hatását?

Figyelt kérdés
Sertralint szedek, ma kezdtem el egészeket szedni (50mg), két hétig fél tablettát szedtem
2014. ápr. 18. 14:17
 1/3 anonim ***** válasza:

Én hónapokig szedtem antidepresszánst és egyáltalán nem éreztem a pozitív hatását, sőt... inkább csak negatívat, azt, hogy elfedi a tüneteket, de belül egyre rosszabb...


Többször voltam életemben mély depresszióban (nagyon mélyen, amikor már az ágyból kikelni se volt kedvem, szuicid gondolatokkal, stb.). A második ilyen időszakomban már egyáltalán nem akartam gyógyszert szedni, inkább terapeutához mentem és gyógyszer nélkül jöttem ki. Még tart a terápiám (vége felé járok), de jelenleg azt gondolom, hogy kaptam olyan eszközöket, hogy soha többé ne legyek depressziós. Ilyet a gyógyszer nem tud....

2014. ápr. 18. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem biztos, hogy jó neked a sertalin, kb. egy hónap után derül ki, és akkor mást kell kipróbálni.

Mire kapod? Milyen tüneteid vannak? Jársz-e terápiára is?

2014. ápr. 18. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Enyhe fokú depresszióra kaptam a gyógyszert erős szorongásos tünetekkel.. Járok emellett már hónapok óta pszichoterápiára is..
2014. ápr. 20. 15:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!