Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez Figyelemzavar?

Ez Figyelemzavar?

Figyelt kérdés

Figyelemzavaros/hiperaktív lennék? A neten kitöltöttem egy ilyen jellegű tesztet ami egyértelműen kimutatta ezt,de nem tudom ez mennyire pontos diagnózis.

A következők azonban szerintem erre utalnak:

1.Órán nagyon nehezen vagy egyáltalán nem tudok odafigyelni,hiába próbálkozok max 10 percig! tudok odafigyelni a tanárra. Emiatt a tanárok szoktak is szólni,de ez nem változtat semmin. Az olyan óráknál amelyek érdekelnek már könnyebb valamivel.

2. Nagyon nehezen tanulom meg a dolgokat,szinte mindig előfordul,hogy elolvasok egy oldalt és semmi sem ragad meg,van hogy háromszor-négyszer is újra el kell olvasnom. Nem tudok ülve tanulni csak járás közben,de akkor se olyan könnyen.

3.Nagyon feledékeny vagyok,egyszer el kellett mennem a szomszéd városba néhány barátommal. Szóltak,hogy a Görög Katolikus templomnál találkozunk,el is ismételtem,hogy akkor ott,mire azt válaszolták igen. Erre én reggel nem a Római Katolikus templomhoz mentem...és ez már elég súlyos. Nehezen jegyzek meg dolgokat,megkérnek rá,hogy adjak át valakinek valamilyen hosszabb üzenetet,akkor azt sose tudom jól átadni. Volt,hogy apám megkért,hogy végezzek el valamit,mondtam jó,akkor éppen mást csináltam,miután azzal végeztem leültem a géphez,ő pedig amikor meglátta rám szólt,hogy miért nem csináltam meg azt amire megkért. Nem lustaságból egyszerűen kiment a fejemből alig egy perc alatt,és ilyen nagyon sokszor előfordult már velem.

4. Gyakori az is,hogy nem tudok ülni a helyemen,járkálni akarok,sétálni stb,van hogy órán jön rám és akkor úgy érzem muszály mennem valahová.

Nos? Tudnék én ilyenekről regényt is írni,de szerintem ennyi elég. Szóval ez ADHD?



2016. ápr. 16. 15:56
 1/4 A kérdező kommentje:
És a kortársaimhoz képest éretlenebb is vagyok,ez is ennek a betegségnek a tünete. 16/f.
2016. ápr. 16. 16:08
 2/4 anonim ***** válasza:

Olyan betegség, hogy hiperaktivitás, nem létezik. A gyógyszeripar ezt eteti meg a társadalommal, mert akkor már gyerekkorban lehet tömni a gyerekeket gyógyszerrel.

A hiperaktivitás egy tünet. Annak a tünete, hogy a gyerek valamilyen igénye nincs kielégítve. Főleg azok a gyerekek mutatnak ilyen tüneteket, akik nem kapnak elég szeretetet, figyelmet, nem fogadják el őket, sokat bántják őket érzelmileg, feldolgozatlan traumájuk van stb.

Továbbá a vashiány is produkálhat hasonló tüneteket, koncentrációzavart, érzelmi ingadozást, ülő helyzetben izgágaságot stb. A gyerekek nagy része vashiányos, de ezt nem kezelik sajnos, inkább pszichológushoz, neurológushoz küldik őket, ami egyenes út a hiperaktivitással diagnosztizálás és gyógyszerelés felé.

Te már elég idős vagy ahhoz, hogy magadba nézz és rájöjj a pszichés háttérre, ha erről van szó. A kamaszkor a hormonok miatt érzelmileg nagyon megterhelő, talán csak erről van szó. Esetleg csináltass egy vérképet....

2016. ápr. 16. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező! Nem kell a maszlagot bevenni amit a 2-es irt... Nagyon valószinű hogy adhd-s vagy, igen, nekem is az a kisfiam. És a 2-essel ellentétben nem minden adhd-st tömnek gyógyszerrel, vannak már jó terápiák, bár nem mindenhol. Menj el először is egy gyermekpszihiáterhez, ne öndiagnosztizálj... Ott még lehet mást mondanak. :) Ha bebizonyosodik hogy tényleg adhd, akkor tudok javasolni terápiát, pl a neurofeedback nagyon hatásos és nem kell mást csinálni csak videót, filmet nézni, közben az agyhullámaid figyeli egy gép és ha nem a képernyőre koncentrálsz összefolyik a kép csak akkor látod rendesen ha odafigyelsz, igy lehet a figyelmet edzeni hogy tovább maradjon fent adott dolog iránt. Nálunk zala megyében még sajnos nem elérhető de rendeget sortstárs kipróbálta és használt. [link] ezen az oldalon Fehér Gabriella elérhetősége ott van őt kérdezd emailen hol van hozzád legközelebb terapeuta. :)

Remélem sikerül megtalálnod önmagad. :)

2016. ápr. 17. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A maszlag szerintem az, amivel megetették az utánam válaszolót. Persze ez így neki könnyebb, mert így nem az övé a felelősség a gyereke viselkedése miatt, hanem majd az orvostudomány megoldja.

Viszont nem jól biflázta be a leckét, amit megetettek vele, mert az orvostudomány szerint az ADHD-nak már biztosan felismerhető jelei vannak óvodás kor körül. Ez kicsit ellentmond azzal, hogy a kérdező már kamasz korban van.

2016. ápr. 17. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!