Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » S. O. S Frontin! Szedett e...

S. O. S Frontin! Szedett e már köztetek Frontint vagy szed?

Figyelt kérdés

Nekem a pszichiáter csütörtökön írta ki mert a barátom elhagyott és a sírógörgyöm nem múlt el. 0,5 mg-set írt ki napi 3x 1db ot de én , napi 5 darabot szedek mellé még Asentrát .... De furák a tünetek , tántorgok, keverem a napokat , egésznap alszok 3 napja, csak enni,wc-zni kelek fel...elfelejtek dolgokat,nem tudok koncentrálni......De sajnos azért vettem be napi 5-öt mert nagyon fájt hogy a barátom dobott és sűrűn eszembe jut.....Na de ez most mindegy,amit találtam nagyon megijedtem:


[link]



Elnézést a zavaros írásomért,kába vagyok. :(



2016. ápr. 17. 17:00
 1/10 anonim ***** válasza:

Azért az ilyen rémhírkeltő oldalakon nem kell ám mindent elhinni!

Valóban, tarósan (éveken át) nagy mennyiségben fogyasztva tényleg okozhat maradandó problémákat. De most attól, hogy pár napon át szeded, nem lesz maradandó bajod. Egyébként is, van, aki 1 meg 2mg-os kiszerelésben szedi. (Az Asentra sokkal jobban tönkrevágja az agyadat egyébként.)

Ettől függetlenül persze nem a legjobb utat járod, ha ennyire megviselt, akkor inkább pszichológust kellett volna felkeresned, és nem beszedni ilyen vackokat.

2016. ápr. 17. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:

Az egyik legrosszabb dolog ha nyugtatót szedsz...

Az a baj, hogy rá szokik az ember szetvezete és nagyon nehéz abbahagyni.

Ne szedj többet a felírtnál!

Ez is sok, amit fel írt...

Tovább kell lépned, tudom nem is írom, hogy ne gondolj rá, mert olyan nincs.

Barátaiddal kellene lenned, ki beszélni minden problémád, lazábban venni a dolgokat és nem rá stresszekni.

Ahogy érzed, hogy jobban vagy csökkentsd a gyógyszert, de előtte beszélj az orvosoddal.

A lényeg, hogy ha többet szedsz be nem lesz jobb, nem hogy jobban éreznéd magad, ellenkezőleg rosszabb lesz, túladagolásba ne ess bele!

Hátránya van sok:

Kimerültség

Álmosság

Zavartság

Minden jót kívánok neked és remélem nem szoksz rá.

Ne pánikolj, csak ne szedj többet a felirtnál mert tényleg nem lesz jobb.

2016. ápr. 17. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szorongásos pánikbetegségem van. Napi 2x0,25 frontint szedek...pedig elég komoly tüneteim vannak. Nem is értem, miért szedtél be ennyit. Ne csodálkozz ha ilyen tüneteid vannak. Inkább igyál citromfű teát,menj ki a szabadba...sportolj..hidd el gyorsa helyre fogsz jönni. Ha ilyen mennyiségben szeded a frontint gyorsan rá fogsz szokni...És baromi nehéz lesz letenni.
2016. ápr. 17. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Citromfű, menta, macskagyökér. Esetleg orbáncfű. Lehet mindegyiket kapni külön-külön, de kombinált gyógyteák részeként is.

Emellett próbáld meg elterelni a gondolataidat, foglalkozz valami mással, ne csak gubbassz magadban, és agyalj, mert azzal tényleg nem leszel előbbre.

Én ha úgy van, felhúzom a futócipőmet, és futok pár órát. Amellett, hogy egészséges is, remek antidepresszáns. Nem hiába javasolja minden pszichológus, hogy sportolj.

2016. ápr. 17. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Hasonló helyzetben voltam/vagyok. A pszichiáterem megállapította, hogy mély depresszióban szenvedek, ezért napi 3x1 frontin. ééés...


NINCS SZÜKSÉGED NYUGTATÓKRA!

Nem tudsz semmire se koncentrálni, szédülsz, mintha részeg lennél, álmosít, vagy egyszerűen csak átalszod az életed. Nálam ezek a tünetek jöttek elő. Mellesleg olyan szinten rá is lehet szokni, hogy csak orvosi kezelésre lesz szükséged, hogy frontin nélkül életben maradj.


Nekem az segített a gyógyuláshoz vezető út megtalálásában, hogy heti 1-2 alkalommal pszichológushoz jártam.

A pszichiáter "3x1 nyugtató és nem kell a beteggel foglalkozni" módszerével ellentétben a pszichológus beszélget veled, segít túltenni magad azokon a dolgokon, amitől rosszul érzed magad. A benyugtatózás helyett, szükség esetén 1x0,25mg frontin/xanax/stb..-t ajánl.


Dobd el olyan messzire a frontint, hogy senki se találja meg! :)

Keress egy pszichológust, nem szégyen, és jobb mintha gyógyszerfüggő lennél. Ha pedig attól félsz, hogy kiderül stb.. vannak titoktartási kötelezettségik...

Ha fiatal vagy, tizen-huszonéves, akkor fiatalabb pszichológust keress, mert közel áll a korosztályodhoz és megérti a helyzeted, és mivel pályakezdők örülnek, ha önként megy hozzájuk egy beteg, nem a borítékot várják.

Hány éves vagy?

2016. ápr. 17. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Az Asentrát már szedtem 4 évig régen, az nagyon jól bevált akkor nekem,muszáj volt akkor szednem mert a pánikrohamok miatt nem tudtam utcára menni....És a szociális fóbiám is enyhült tőle. Utána 1 évig Citagent szedtem az gyenge volt, utána Parogent az is gyenge volt.... Az Asentrát kb 1 hete kezdtem el újra szedni,de nem hat azonnal hanem majd hetek múlva....
2016. ápr. 18. 14:41
 7/10 A kérdező kommentje:

Voltam én már pszichológusoknál,1 kalap sz***rt nem ér egyik sem.... Az kizárva! A barátaimmal elbeszélgetek ők jobbak mint egy pszichológus...


De már függő lettem az Asentrát mikor letettem áram ütés szerűséget éreztem a fejemnél,mély depresszióba estem,ha valaki hozzám szólt dürohamot kapmtam szinte...


Mától dobom a frontint,elég nekem az Asentra az 4 évig bevált sose volt akkor pánikrohamom,és a szocfóbiám is csökkent,kicsit álmos voltam de ittam több kávét ennyi.... Esténként elszoktam járni futni...


De a legidegesítőbb hogy itt próbálnak tanácsokat adni miközben fogalmuk nincs arról hogy én már voltam,pcsichológusnál, és a citromfű tea sem segít, én egy nagyon gyenge jellem vagyok,összeomlásra hajlamos nekem a gyógyszer muszáj.....

2016. ápr. 18. 14:54
 8/10 A kérdező kommentje:

" (Az Asentra sokkal jobban tönkrevágja az agyadat egyébként.) "


Hogyan vágja tönkre? Mit tesz?

Én 4 évig szedtem, pánikbetegségre,szocfóbiára és az vált be a legjobban egy nagyon kicsit álmos voltam tőle... Vissza kértem az orvostól mert a többi a Citagen,és a Parogen gyenge volt...



Amúgy köszönöm a válaszokat mindenkinek!

2016. ápr. 18. 15:05
 9/10 anonim ***** válasza:

"Voltam én már pszichológusoknál,1 kalap sz***rt nem ér"

Mennyinél?

Én is láttam olyan pszichológust, aki semmit nem ért. De ez nem jelenti azt, hogy a másik se érne semmit.

Én nem akár milyen mélyről jöttem ám vissza. Sőt, úgy alakult az életem, hogy több baromi nagy mélypontot is átéltem. És itt vagyok. Azután kezdtem jobban lenni, hogy az idétlen gyógyszerekkel felhagytam.

Nem azt mondom, hogy nettó hülyeség a gyógyszeres kezelés. De nem kéne egyből ahhoz nyúlni.

2016. ápr. 18. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Még a napi 3 szem 0,5-ös is sok, az 5 meg pláne!


Én szedtem régebben ennél többet is. Utána egy terápián leszoktattak róla, kb. 4 évig egyáltalán nem szedtem. Az elvonási tünetek borzalmasak, senkinek se kívánom! Tavaly ősszel megint elkezdtem elég szép mennyiségben szedni, mert pánikrohamaim voltak, de nemhogy jobban, inkább rosszabbul voltam tőle. Az utóbbi hónapokban fokozatosan lecsökkentettem (az orvosom tudtával), most napi 1 szem 0,25-öst szedek, meg mellé 1 orbáncfű tablettát. Nem mondom, hogy szuperul vagyok, de legalább a pánikrohamaim elmúltak.


Összességében tehát az a véleményem, hogy nem érdemes rászokni. Ahogy más is írta, gyógynövényes készítményekkel próbálkozz, azok elvileg nem okoznak függőséget, de a Frontin ilyen mennyiségben, hosszútávon fog.

2016. ápr. 19. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!