Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek anorexiás lennék?

Szerintetek anorexiás lennék?

Figyelt kérdés
54 kilóra fogytam, 168,5 cm vagyok, de hájasnak látom magam. Mivel nem tudom pontosan számolni a kalóriákat nagyon félek enni. Evés után lelkiismeret furdalásom szokott lenni, van amikor sírok is. Egyszer már próbáltam meghánytatni magam, sikertelenül. Nagyon félek attól, hogyha keveset eszek, akkor zsírt kezd el raktározni a szervezetem, de amikor sokat eszem akkor meg a jojótól félek. Az a legnagyobb bajom, hogy fogalmam sincs, hogy mennyit eszek, nem tudom olyan pontosan számolni a kalóriákat csak körülbelülre.

2016. ápr. 20. 08:30
 1/7 anonim ***** válasza:
10%
Szerintem ne görcsölj ezen. Pont jó a súlyod és a magasságod. Arra figyelj, hogy ne edd túl magad. És az egyszerű cukrokat iktasd ki az étrendedből. Hánytatást meg felejtsd el rövid távon ki fogsz készülni. (nyelőcső, gyomor)
2016. ápr. 20. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Egy jó tanács, hogy ne kelljen számolgatni a kalóriákat, és hánytatni magad. Ezt úgy tudod elérni, hogy a figyelmedet másra öszpontosítod, mégpedig, mondjuk sportolsz, és információt gyűjtesz arról, hogyan lehet egészségesen táplálkozni, ne azzal foglalkozz, hogy mit csinálsz rosszul, csakis azzal, hogy lehetsz egészséges! Nem lesz gond, ha sikerül a gondolkodásodat megváltoztatni!
2016. ápr. 20. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
70%

Azért az elsővel NAGYBAN (kur-vára) nem értek egyet. A normál súly 58 kg fölött lenne, MAX 56-ig lefele.

Soványnak sovány vagy, ez tény, és ez alapján anorexiád MÉG(!) nincs, de kezdődő félben van. Orvosokkal nem ártana konzultálni.

2016. ápr. 20. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Sovány vagy, de MÉG nem egészségtelenül sovány, az alsó határértéket surolod. Az ideális kb. 60-61 kg körül lenne. Ha éhes vagy, egyél, lelkiismeretfurdalás nélkül, pár kilót felszedhetnél. Tornászgass, kocogj, táncolj, ilyesmit, amit szeretsz, és nem rakódik rád zsir. Semmiképp se agyalj a kalóriákon, mert nem állsz messze attól, hogy anorexiás legyél és az rohadt nagy baj lenne.
2016. ápr. 20. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
58%
Gondolom, 0 sportot űztél egész életedben. Így még 50 kilósan is lesz rajtad háj, mert az egész tested csontból, bőrből és zsírból áll a puszta fennmaradáshoz szükséges minimális izmokat leszámítva. Ha nem vagy elégedett ezzel a külsővel, akkor ne koplalj, hanem kezdj el futni, biciklizni, úszni, súlyzózni járni.
2016. ápr. 21. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Bocsi kedves utolsó, de nem értenék egyet. Hogyan lehet 0-át sportolni a mai világban?

Kezdésnek ott a heti 5x45 perc tesi, majd erre rá minden szülő beíratja a gyereket programokra.

Az iskolával járó sétálás nem sok, de az sem elhanyagolható.

Illetőleg egy tinin nem 20 kg izomnak kell lennie :/

2016. ápr. 21. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
Egyelőre evészavarosnak mondanálak. Keress rá appokra, mert van olyan ami az alapján amit eszel, s amennyit mozogsz kiszámolja helyetted, h mennyi a kalóriabeviteled
2016. ápr. 22. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!