Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Öngyilkos hajlam ellen milyen...

Öngyilkos hajlam ellen milyen jó módszerek vannak, amik segítenek?

Figyelt kérdés

Pszichológushoz járok. Egyenlőre nem sokat ér, pedig 10 alkalmon túl vagyok.

Mondott egy olyat, hogy ha úgy érzem, hogy a világgal bajom van és magammal is bajom van, akkor elég sötét gondolatok jöhetnek, akár az öngyilkosság is.

Hát ez párszor előfordult már. De nem tudom, hogy mit lehet tenni ilyenkor. Sokszor van, hogy a világ nem oké és pl munkában, ha sikertelenség ér, magam hibájának érzem - pedig nem mindig én tehetek róla, csak rajtam van számon kérve. "mikorra lesz már kész", "mi tart ennyi ideig", "miért nem halad már".... közben meg 10-12 órákat dolgozom, az egészségemre rámegy már, hogy napi 5-6 órákat alszom és nincs időm se edzésre, se párkapcsolatra, sem önfejlesztésre, de néha még enni sincs időm egy nap.


Van valami módszer, ami segíthet? Ne tartástok vissza!



2016. ápr. 24. 21:24
 1/4 anonim ***** válasza:

Első körben ha napi12 órát dolgozol a maradék 12-ből próbálj meg kiszorítani legalább 8 órát amit alvással de legalábbis pihenéssel töltesz.Legjobb lenne kialakítani egy napirendet mivel elég kevés a szabadidőd.

És ami a legfontosabb lehetőleg minden napra adj magadnak apró feladatot.Nem kell nagy dolgokra gondolni,csak amit biztosan meg tudsz csinálni lényeg,hogy már előző nap tudd,hogy másnapra miyen feladatod van.

Hidd el ez jót fog tenni az önértékelésednek ha sikerül elvégezni mert ilyen kevés szabadidővel csak napirendel lehet elkerülni,hogy mihasznának értéktelennek érezzük magunkat és mások is annak tartsanak.

2016. ápr. 24. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
80%

Szeretethiány...

bxssz zák meg, hogy az embernek nincs joga még a pihenésre sem, emiatt a k. rendszer miatt......borzasztóan sajnálom, nyomni kell... ez nem a te hibád, a rohadt. életbe! Ez a társadalom hibája, hogy ennyire erőteljesen hat ki rád az egész, és tulajdonképpen mindenkire. Nem tudom, mit lehetne ilyenkor tenni, de ha lázadsz, akkor többnyire egyedül vagy, én pedig valószínűleg több száz km-re tőled. De legalább együtt érzek veled, ami most tudom, hogy barmira nem segít, de gondold át az egészet, valóban maradnod kellene-e ezen az életstíluson.

2016. ápr. 24. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
60%

Az alap, hogy környezetváltozásra lenne szükséged. Másik munkahelyet nem próbáltál nézni? Esetleg el lehetne költözni egy másik városba is.


Egyébként pedig nézz körül a WikiHow.com oldalon. Keress rá, hogy suicide és fogsz találni pár jó ötletet.

2016. ápr. 25. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a napirendi ötletet és az együttérzést is. Pont megrémiszt, hogy ilyen gondolatok kergetnek néha. Szeretném megpróbálni valahogy máshogy - lehet sikerül.

Sajnos a munkahely kérdés rizikós. Ha jobban fizető állást akarok, többet kell utaznom. Ha kevesebbet akarok utazni negyed annyit fizetnek, amiből aztán végkép nem tudok megélni.

De keresGÉLek új munkahelyet, csak még nem találtam olyat, ahova ne kellene több órát utazni és meg is fizetnének, nem csak minimált adnak.

2016. ápr. 25. 19:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!