Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ezt már lehet depressziónak...

Ezt már lehet depressziónak nevezni, vagy csak kamaszhiszti és csak a hormonok játszanak közre?

Figyelt kérdés

Először is ötödikes koromban voltak olyan gondolataim, hogy meg akarok halni. A pontos okát tudom, mert elég csúnyán csúfoltak anno és ezt váltotta ki belőlem. Nem tartott sokáig, viszont tavaly nyáron eléggé melankólikus (?) állapotba kerültem. 1) nincsenek barátaim, egyszerűen nem tudok változni, mások felé nyitni, s talán a legrosszabb, hogy nem is szívesen barátkoznék velük. Úgy érzem, teljesen más világ vagyok (nem felsőbbrendűség vagy ilyesmi. Egyszóval magányos vagyok, elveszett, nem érdeklek senkit; sokszor emiatt vagyok letört, vagy talán az esetek nagy részében.

A halállal való gondolataim tavaly szeptemberben kezdődtek el, nagyon elegem volt mindenből, ősszel el is kezdtem magam vagdosni pár alkalommal. (Sajnos a hegek mai napig látszanak halványan, visszagondolva nem is segített a ,,fájdalom'', csak sokat vérzett)

Ha azt érzem, hogy változik az életem, tartozom egy társasághoz, mindig a fordítottját kapok meg. Az utóbbi egy hónapban ismét belesüllyedtem a ,,mély'' állapotomba.

Van, hogy pár ember miatt vágom meg magam, mert egyszerűen ezt váltja ki belőlem. Pl. múlt héten is baromira meg akartam halni (ezt írhatom?) és megvágtam magam, utána pedig minden jobb lett, mintha a feszültséget levezettem volna, vagy nem is tudom.

Sokszor érzek késztetést arra, hogy ilyen módon bántsam magam, iskolában is alig várom, hogy hazaérjek és megtegyem, de amire sor kerülne rá, megjavul a kedvem.

Az öngyilkosság... Ez egy nagyon is visszatérő gondolat, sokszor megtenném, viszont túl alacsony a fájdalom küszöböm, a másik, hogy ha meg is tenném, mit szólnának, hányan nevetnének, szörnyűlködnének és mondanák azt, hogy biztos voltam benne, hány ember játszaná meg a sajnálatát? Itt falun (uh, igen) elég gáz lenne ?, de soha sem tenném meg. Vagyis jelen állás szerint.

A cigizés... Ezt is tavaly nyáron, 2015-ben kezdtem el, egyszerűen nem tudom, miért. Hozzátenném, nem menőségből gyújtottam rá és gyújtok is rá a mai napig, hisz nem tudnék ezzel senkinek sem bizonyítani. Úgy vagyok vele, nekem mindegy, néha megnyugtat, maga a mozdulat is hiányzik. Meg persze talán korábban halok emiatt...

A másik, hogy egyáltalán nem akarok 30 éves koromnál tovább élni, nem tudom elképzelni a jövőm, minden olyan sötét. Ráadásul melegként ez elég kivitelezhetetlen dolog szerintem.

(Az utóbbi két bekezdéssel nem tudom, mit akartam)


Szóval szeretném kérni a véleményeteket! Én fújom néha nagyra a dolgokat, vagy érdemes lenne felkeresni egy szakembert.


15/fiú



2016. ápr. 26. 18:24
 1/4 A kérdező kommentje:

Azt kihagytam, hogy ismételten tavaly szeptember óta egyszerűen nem tudok koncentrálni, nem ülök le tanulni, se olvasni, nem megy a koncentrálás. Régebben tényleg szorgalmas voltam, érdekeltek a jegyeim, legalább ez az egy dolog stabil volt az életemben.


A másik pedig, hogy nagyon nincs önbizalmam. Rettentő undorítónak, csúnyának tartom magam. Tudom, mindenki annak tartja magát, stb., de én tényleg visszataszító vagyok

2016. ápr. 26. 18:27
 2/4 anonim ***** válasza:

Hasonló helyzetben vagyok, szóval így nehéz lesz tanácsot adnom... De előveszem a legszentimentálisabb énemet :

Talán már próbáltad azt a sok szarságot amit ilyenkor ajánlani szoktak(?). Sportolj, (menj pszichológushoz,) szerezz egy hobbit, új barátokat, valamit ami életben tart. És igen, mindenkinek kell valami amiért élhet. Család, barátok, munka/iskola, sport, stb. bármi. Még akkor is ha most úgy tűnik hogy nincs semmi ilyesmj az életedben, lehet hogy holnap vagy egy hét múlva már röhögsz magadon amiért az öngyilkosságra és hasonló hülyeségekre gondoltál. A lényeg hogy adj egy esélyt magadnak, találd ki mit akarsz, és ne csinálj semmi hülyeséget :)

És válaszolva a kérdésedre : szerintem ez már nevezhető depressziónak.

15/L

2016. ápr. 26. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha pest megyei vagy,ajanlom a Vadaskertet.

Ez egy korhaz a gyerekeknek, en is voltam bent egy hetet mar,es fogok meg visszamenni, pszicholohushoz fogok oda jarni.

A vagdosasrol probalj leszokni.Komolyan fuggo lehetsz tole,es nem segit amugy se semmiben.

En is azt tudom mondani hogy keress hobbit, probald megtalalnj azokat a reszleteket magadon amit szeretsz, legyen az a szemed, a szemoldokod ive, a kezed... mindenkiben van valami szep.

Mindenkeppen nezz szakember utan,es a Vadaskertet is erdemes megnezni

Ha gondolod irhatsz:)


15/L

2016. ápr. 26. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nálam így kezdődött a depresszió 12 éves koromban. Nem foglalkoztam vele, senkit sem érdekelt, mert "majd elmúlik", de nem múlott el. Eltelt azóta tíz év, és a depresszió tartja magát. Most kezdtem csak el kezeltetni.

Ha nagyon szenvedsz tőle, kérj segítséget, jobb még az elején tenni magadért.

Van valami hobbid? Bármi amit szívesen csinálsz, ami kikapcsol? Tudom mindenki ezt tanácsolja, hogy keress hobbit meg barátokat blablabla, hát ez nem olyan egyszerű ha az embernek semmi motivációja. Ha ez is kihalt belőled akkor kérj segítséget.

2016. ápr. 26. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!