Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szociopata lennék, menjek el...

Szociopata lennék, menjek el egy pszichológushoz?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy ez nem így működik, viszont nemrégiben utánaolvastam a dolgoknak, és többnyire illenek rám azok a dolgok, amikkel a szociopatákat jellemzik.

A probléma ott van, hogy még két éve voltam, kilencedikben iskolapszichológusnál, és ő azt mondta, hogy tök normális vagyok. Viszont, így, visszagondolva, az önbizalmamról kívül mindenről hazudtam neki. Valahogy kialakult bennem az, hogy észre sem veszem és hazudozok, és csak később jövök rá, hogy abból, amit mondok, semmit sem gondolok igaznak. Máskor meg élvezem azt, hogy mások pont úgy reagálnak rám, ahogy szeretném ez miatt. (pl. ez a pszichológus)

Ő tűnik a legkézenfekvőbbnek, viszont nem tudom, hogy hogy állítsak be hozzá úgy, hogy szia, képzeld, legutóbb végig hazudtam. Sőt, szerintem megint képes lennék megismételni ugyanazt.

Nem zavar amúgy különösebben a dolog, csak kíváncsiságból szeretnék valami kézzelfogható magyarázatot találni arra, hogy miért vagyok ilyen tuskó, ha emberi kapcsolatokról van szó.



2016. ápr. 27. 21:48
 1/5 anonim válasza:

Mond neki az igazat. Segíteni fog, azért van.

Amúgy a legtöbb ember ilyen, már ahogy én észreveszem.

Meg amúgy is: Miért kéne titkolóznod? Gondolom nem öltél meg senkit. Mitől félsz? Vagy csak egyszerű, hétköznapi történéseket fogalmazol át?

2016. ápr. 28. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Ha apró dolgok miatt hazudsz, akkor nincs okod félni, az csak illúzió.
2016. ápr. 28. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az hogy hazudsz egy pszichológusnak még nem feltételezi azt, hogy szociopata lennél. Egyébként pszichológus nem állíthat fel diagnózist erről, pszichiáter sem, ameddig be nem töltötted a 18. életévedet. Egyébként meg vannak egyéb jelei is annak, hogy esetleg antiszociális elmezavarban szenvedsz, többekközt érzelmek hiánya. Ami csalóka lehet, mivel depresszió mellékhatása is lehet, de ezenfelül a dühkitörések, és egyéb hasonló dolgok is utalhatnak rá. Wikipédia antiszociális személyiségzavarról szóló cikkében le vannak írva a szimptómák.
2016. ápr. 29. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Utolsó, lehet, hogy nem jött le tisztán, de inkább arra akartam rákérdezni, hogy megéri-e elmennem a pszichológushoz.

Az antiszociális személyiségzavar tüneteinek pedig már nagyon sokszor, sok helyen utánaolvastam(értsd: szakkönyvek, nem csak wikipédia)


De így, jobban átgondolva, talán, egy-két év múlva felkeresek egy szakembert, most még nem.

2016. ápr. 29. 20:46
 5/5 anonim ***** válasza:

Hipohonder xd

Azt mondják minden oké de te akkor sem hiszed el? Tudod én mennyire tiltskoztam, amikor skizoaffektívként diagnosztizáltak? Rphadtul nem akartam menni 15 évesen pszichológushoz(3 éve) es állítottam hogy teljesen normális vagyok.

Hipohondria vs normális szörnyek között mint én ez a kulondbseg.

2019. júl. 25. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!