Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért nem szeretem a macskákat?

Miért nem szeretem a macskákat?

Figyelt kérdés
Miért van az, hogy amikor meglátok egy macskát az utcán, akkor jól belerúgnék? Egyfajta útálatot érzek ilyenkor irántuk. Természetesen fizikailag sosem bántanék egyet sem. A kutyákat nagyon szeretem. Ismerősöm cicáját is szoktam símogatni, mindíg jön oda hozzám és dorombol ilyenkor.

2016. ápr. 28. 11:41
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Biztos valami negatív élmény a korábbi éveidből.
2016. ápr. 28. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert sosem volt macskád és még nem tudtad megszeretni őket. Remélem nem kell mondanom, hogy soha ne bántsd őket, kimondottan intelligens, szeretetteljes állatok, egyéni szokásokkal.
2016. ápr. 28. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

én a kutyákat nem szeretem, világ életemben macskáim voltak. tudok ismerősök cicáit, akiket kutya ölt meg. emiatt annyira taszítanak a kutyák. persze tudom,hogy ez főleg nevelés kérdése is. meg nyilván egy csivava nem fog megtámadni egy macskát. de valamiért még sem tudom szeretni a kutyákat.

de azért nem szoktam olyanokat gondolni,hogy hú de belerúgnék egybe. ez már elég sok szerintem.

látsz egy cicát, menj tovább. és kész, ne foglalkozz velük.

amúgy szerethetőek nagyon, de van egy furcsa stílusuk, ami miatt sok ember nem szereti őket. szabadok, nem igazán lehet nekik parancsolni, maguk urai. de én úgy érzem,hogy meghálálják ők a gondoskodást. akár azzal,hogy hozzák a fogott rágcsálókat a lábam elé, leteszik és dörgölőznek meg dorombolnak,hogy hozták nekem.. nem az életem legjobb ajándéka, de legalább szeretetből hozzák.

2016. ápr. 28. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Engem minden macska a szülői házra és boldog gyerekkoromra emlékeztet. Mert akkoriban falun mindig voltak szeretni való macskáim. Valószínű nem volt otthon macskátok, nem fűződik hozzá emlék. Nem baj az ha az utcán náhány macska van mert távol tartják a rágcsálókat. Lakótelepünkön mióta sok a kutya, azok elriasztották a macskákat és még a rágcsáló irtó vállalkozó tevékenysége ellenére is sok a rágcsáló amik még az épületekbe is betévednek. A társasházi folyosónkon kéthavonta elsikoltja magát valaki egy betévedt egér miatt. A poén az egészben az, hogy pont egy olyan kutyatulajdonos szokott sikítozni akinek a kutyája részt vett a környék macskáinak elüldözésében. Úgyhogy a macska nem csak házi kedvenc de rendkívül hasznos is.
2016. ápr. 28. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, úgy érzem a válaszok miatt kicsit közelebb kerültem hozzájuk. Hangsúlyozom, fizikailag nem bántom őket és nem is fogom, az erőszak távol áll tőlem. Jobban belegondolva, lehet, hogy a fura viselkedésük miatt unszimpatikusak. Amikor cicás ismerősömnél vagyok, sosem lehet odahívni, akkor jön amikor ő akar, úgy viselkedik ahogy kedve tartja. Más, mint a kutya, aki szinte mindent megtesz, amit mondasz neki. Lehetséges, hogy ezek miatt van.
2016. ápr. 28. 13:14
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A macskák hihetetlenül különböző egyéniséggel bírnak. Más macskája engem sem szokott különösebben lenyűgözni, de a sajátjaim, hihetetlen a kis társadalmi életük. Egyébként az én macskám a sokadik szomszédból is rohan, ha szólok neki. A kutyák eredetileg falkában éltek emiatt könnyű nekik dolgokat megtanítani, a macska, illetve a vadmacska, amiből háziasították a házimacskát teljesen önálló életet él, azt csinál, amit akar, nem alkalmazkodik, emiatt ilyen önálló lények a macskák. Ennek ellenére a mi macskánknak megtanítottunk már vezényszavakat és betartja őket, pl. ha tapsolok kimegy, akkor is ha éppen aludt, mondjuk nekem is ez az első ilyen macskám, mert ez ritka, de valamiért ő nagyon meg akar felelni nekünk, hihetetlen cuki ahogyan figyeli, hogy mit szeretnék tőle és tanulja a dolgokat.
2016. ápr. 28. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Én a labdával vagyok így.
2016. ápr. 28. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is arra gondolok, hogy gyerekkorodban valami folytán rossz élményed alakult ki róluk, lehet hogy megkarmolt, rád fújt egy, vagy csak egyszerűen az anyukád azt mondta amikor egy cicát akartál megsimogatni hogy "Fujj, ne nyúlj hozzá, az egy macska. Ki tudja milyen fertőzéseket terjeszt." - Ennek a mondatnak konkrétan fültanúja voltam, amikor anyuka mondta a kis gyerekének.

Macskák között is vannak személyiségek, főleg az is a neveltetésből adódik, vannak öntörvényű megközelíthetetlen egyedek, egészen az ölbe bújós, mindenhova követő szeretetteljes cicákig. Esetleg ha gondolod és változtatni akarsz azon hogy megpróbáld egy kicsit jobban kedvelni őket, Youtuben elég sok cuki cicás videó van. Meg szerintem azért se szereted őket mert kiskorodban nem cicáztál. :)

2016. ápr. 29. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!