Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Borderline-osoktól kérdezem....

Borderline-osoktól kérdezem. Nektek meddig szokott tartani a tünetmentes időszak?

Figyelt kérdés
Mikor jól vagytok,és "normális",egészséges embernek érzitek magatokat.
2016. ápr. 28. 12:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
1-2 hónap legfeljebb, de bipóm is van és nem tudom teljesen elkülöníteni a tüneteket :$
2016. ápr. 29. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
1-2 hónapja volt olyan hogy kb 6-7 napos epizódok után 1-2 nap normális, viszont sokkal rosszabb volt megélni, hogy milyen lenne normális emberként élni, és mikor visszajött az 1-2 nap után sokkal rosszabbul érintett, megint előhozta a szuicid gondolatokat, mikor tünetmentes voltam már rettegtem előre, mert tudtam hogy sokkal keményebb és rosszabb lesz amikor visszaesek...
2016. ápr. 29. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Állítólag én is bipoláris is vagyok,de én ebben nem vagyok abnyira biztos. Nincsenek periodikus hangulatingadozásaim,és nagyon fent sem érzem magam soha,vagy hogy majd kicsattannék az energiától.

Most épp tünetmentes vagyok már néhány hete,de én még ettől is szenvedek. Annyira egyhangú,hogy nem érzek semmi különöset,sem nagyon rosszat,sem nagyon jót. Olyan kiegyensúlyozott most minden,de ez megrémít....ilyen lehet normálisnak lenni:-) Unalmas. Nem tudom meddig fog most tartani ez az időszak,volt,hogy csak néhány órán át tartott ez az állapot,és egyszer volt olyan,hogy 2 évig.

2016. ápr. 29. 08:25
 4/11 anonim ***** válasza:

A bipolárisok nem boldogok és energizáltak, hanem mánisok a nem depresszív szakaszban. A mániás epizódokban insomnia jellemző, de ez nem azt jelenti, hogy a beteg energizált :) bár nagyon gyakran félreérthetően úgy fogalmazzák meg ezt, hogy "lecsökkent alvásigény".


Bordernél jellemző az, hogy nem érzel semmit, ez a kiüresedés (azt hiszem nihilizmusnak hívják) ez egyáltalán nem jellemző a normális emberekre, sok borderes egy idő után pont ezért kezdi el vagdosni magát, hogy érezzen már valamit :)


Persze ez lehet a bipód következménye is, ha depresszív epizódban vagy. A depresszió nem feltétlen jelenti azt, hogy szomorú vagy, az is tipikusan a depresszió jele, ha nincs kedved semmihez, ha nem érdekel semmi, ha unatkozol állandóan.


Szedsz gyógyszert? Nekem antidepi okozott ilyet (kiüresedést) nagyon durván, kimosta az agyam x'))

2016. ápr. 29. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Insomnia mindig van,arra szedek is gyógyszert. Egyébként most másra nem. Valójában most unalmas éketszakaszban vagyok,gyes-en vagyok a kislányommal,nincs semmi tartalom az életemben,nincsenek kapcsolataim. Ezért érzem az unalmat,egyébként el lennék most egész jól. Ha hasznosnak érezném magam,pl.munka kapcsán,jó,kiegyensúlyozott lenne a hangulatom. Ezért is írtam,hogy most egészen normálisnak érzem magam:-) . Nem vagyok depressziós,csak nincs semmi most az életemben,ami lefoglalna,ezért az unalom.
2016. ápr. 29. 11:47
 6/11 anonim ***** válasza:
insomnia nekem is mindig. tünetmentes max 2 hétig de az már nagyon a max
2016. ápr. 30. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Semeddig. Igazából amit az ember annak vél nem más mint illúzió. Elhiteti saját magával hogy minden rendben és ebben a hiszemben is van egy ideig, aztán kezdődik minden előröl. A tudatmódosító szerek (alkohol, kábítószer) ideig-óráig enyhítik a tüneteket. (Nem bíztatok senkit arra hogy ehhez folyamodjon, mert többet árt ezekkel mint használ.) Viszont ezek hatásainak elmúltával csak fokozottabban jönnek elő a tünetek.

Én ennek teljes tudatában vagyok, de rajtam már annyira elhatalmasodott a tudatmódosító szerek iránti függőség, hogy azokhoz nyúlok inkább, minthogy külső segítséget vegyek igénybe, mivel abban nem bízok.

Ez a fajta tevékenység az önpusztítás egyik sarkalatos formája amit a borderline-os emberek (öngyűlöletből adódóan) gyakran művelnek.

Én inkább arra biztatom a hasonló cipőben járókat, hogy keressenek föl egy szakembert mihamarabb, aki tud ezügyben segíteni.

2016. máj. 3. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nekem most kb. 1 hónapig tartott. Én nem drogozok,minden ehhez hasonló eszköz nélkül voltam tünetmentes.
2016. máj. 3. 19:21
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

A borderline-ra jellemző a mániás depresszióra hasonlító tünetek. Vagyis két, egymástól élesen elkülönülő állapot, a depresszió és a mánia egymás utáni ciklikus váltakozása. Az egész olyan, mint egy hullámvasút. Egyik pillanatban lehangolt és depressziós vagy, a másikban feldobott és jókedvű. Ezek a tünetek pedig mindig váltják egymást. Azonban aki mániás depressziós, nem feltétlenül borderline-os. Aki ismeri a tüneteket, az tudhatja hogy a borderline:

Főként a hangulat szélsőséges ingadozásával, önkárosító tünetekkel és kínzó érzelmi állapotokkal járó tünetegyüttes, valamint a személyközi kapcsolatok és az énkép/én-identitás instabilitásával jellemezhető súlyos személyiségzavar, mely főként a neurózisokra és a szociális fóbiára, leggyakrabban a depresszióra, a mániás depresszióra, időnként pszichózisra, valamint ritkán a pszichopátiára emlékeztető tünetek szélsőséges módon változékony megjelenéséből áll. Ez egy mezsgye két mentális zavar, a pszichózis és a neurózis között.

A tudatmódosító szerek (pl. alkohol) óriási hátránya hogy az ember ezeknek a szereknek a függőjévé válhat. Ezért tanácsolom azt minden hasonszőrű embernek, hogy ne a rossz megoldást válassza, hanem olyan szakembert keressen, akinek kifejezetten ez a szakterülete.

2016. máj. 3. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nekem épp ez a bajom. Nincs a környéken erre a borderes terápiákra specializálódott szakember. Egyébként máskor 2_3 óránként jön nagyjából a váltás,ez az 1 hónap nyugi meglepő volt. De megint zizzent vagyok,és nincs senki,akihez fordulhatnék. Ez a legrosszabb az egészben.....
2016. máj. 4. 07:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!