Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichológus segíthet rajtam,...

Pszichológus segíthet rajtam, vagy az csak pénzkidobás? Nektek volt ilyen időszak az életetekben?

Figyelt kérdés

Főiskolai tanuló vagyok, egész jól megy a suli, nyakamon a szakdolgozat. Van egy csodás barátnőm is évek óta aki szeret. Mostanában mégis állandóan szorongok mindenen, görcsölök, borúsan látom a jövőt, és állandóan azon görcsölök, hogy elhagy a párom, pedig erre semmilyen jel nem utal. Borzasztóan érzem magam, alig telnek a napok. Sokszor az öngyilkosság is megfordul a fejemben. Volt már nektek ilyen? Mi orvosolhatná ezt?


26/f


2015. szept. 30. 10:44
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem csak besokalltál a szakdolgozat miatt.

Meg a változás miatt. Gondolom, akkor most hamarosan befejezed a sulit és dolgozni kéne. Ami elég nagy változás.

Talán csak félsz a változástól. Vagy nincsenek terveid, lehetőségeid és rossz érzés a bizonytalanság.

2015. szept. 30. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A pszichológus nem pénz kidobás, és igen, segít kideríteni, hogy honnan gyökerezik a szorongásod, nem fogja tudni helyetted megoldani a problémákat, de segít megbirkózni velük, hogy újra jól érezd magad a bőrödben.

Addig is, nyugodtan igyál esténként 1 csésze orbáncfű vagy citromfű teát, ezek nagyon jól oldják a szorongást, de nem okoznak mellékhatást, és nem tompítanak el. Sedativ pc homeopátiás szer is mehet, nagyon jó az is, szintén mellékhatások nélkül.

2015. szept. 30. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem is hasonló szorongásos, depresszív, alkalmazkodási zavaros tüneteim voltak, rosszul éreztem magam.Tündérhegyen kezdtem a terápiámat 2011-ben, sokat segített, de meg kellett szakítanom. Rá egy évre újból visszaestem, felkerestem a főorvost, és azóta járok hozzá. Csoportterápiás a módszer, az ebben eltöltött évek alatt nagyon sokat változtam jó irányba. Sokkal sokkal jobban érzem magam.

A korábbi munkahelyemhez képest, ahonnan a problémáim miatt jöttem el, összehasonlíthatatlanul működöm a kollégák között.

Drága, hosszú ideig tart, de megéri. Valamit valamiért. Nekem ez a véleményem.

2015. szept. 30. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Elsősorban jó lenne tudni,hogy nálad a szorongások akkor jönnek-e elő amikor vizsgaszezon van?

Mikor kezdődik és mikor múlik el?

Történhetett-e valami a családod és közted?

Esetleg családon belül (szülőkkel)?

Mi az ami a főiskolán nagyon nehezen megy? Melyik tantárgy?

Van-e olyan pedagógus aki idegesít téged?

Anyagilag hogy állsz?

Mi volt az ami a szorongásod előtt nagyon ledöbbentett? ///nálunk a férjem hónapokig rosszul érezte magát egy tv műsor miatt.Fiatalok voltunk és a műsorban arról beszéltek,milyen nehéz lakást szerezni/////

Szeretném,ha őszintén válaszolnál önmagadnak és meglesz a probléma gyökere.

2015. szept. 30. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Fáradt vagy. Ki kell kicsit kapcsolódni, egy hétvége internet nélkül, más környezetben nagyon jót fog tenni!
2015. szept. 30. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!