Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tartós egyedüllétbe bele...

Tartós egyedüllétbe bele lehet őrülni?

Figyelt kérdés
26 éves vagyok, és soha nem volt még semmiféle párkapcsolatom, kb 22 éves koromig annyira nem is hiányzott ez, utána meg egyszerűen nem találtam erre alkalmas alanyt. De ahogy telnek az évek, egyre inkább kegyetlen ez az érzés, egy ideig még csak egy afféle lekűzdhető vágy volt ez, de most már kezdem azt érezni, hogy konkrétan szétesek mentálisan. Furcsa érzés ez, éjszakai alvásproblémák, (félálom egész éjjel) nappali kegyetlen álmosság, tompultság, mintha egy bukósisak lenne a fejemen... Van sok barátom, de közöttük is ezt a kegyetlen magányt érzem, bárhova elmegyek, munkahely, edzőterem, mindenhol rosszul érzem magam, és ez egyre rosszabb... Néha furcsa gondolataim vannak, valahol a félálom és a deja-vu határán, amit be se tudok hova sorolni, és mindez napközben. Fizikailag se vagyok a toppon, ez a sok magányos év rányomja a bélyegét a szervezetemre. Szinte soha alább nem hagyó intenzív szívverés, étvágytalanság, kézremegés, stb. Tehát, kell arra számítanom, hogy ez csak rosszabb lesz, és egy napon majd megőrülök? Vagy idegösszeomlást kapok, akármi is legyen az? A magamban beszélés már néha előfordul...

2016. ápr. 28. 18:48
 1/2 anonim ***** válasza:
Igen bele lehet őrülni.Tenni kell a magány ellen.Az ember társas lény. :(
2016. ápr. 28. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 homo ludensz ***** válasza:
Van a környezetemben néhány ismerős aki az egyedül élésre rendezkedett be. Párszor beszélgettünk erről s ő azt mondta nem cserélné fel a mostani életkialakítását. Megmondom őszintén nekem nem szimpatikus a totál egyedül lét,de nálunk is külön a élettere megvan mindenkinek viszont közösen étkezünk,beszélgetünk stb.
2016. ápr. 29. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!