Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mik azok a sztereotípiák,...

Mik azok a sztereotípiák, amiket a leggyakrabban aggatnak mentális betegekre, betegségekre?

Figyelt kérdés

2016. ápr. 29. 01:36
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

- azt, hogy jellemgyengeségből fakad a problémájuk és valóban nem is probléma tuti rájuk aggatják.

- meg, hogy "maguknak" csinálják a betegséget, ők tehetnek róla.

- elkönyvelik őket "gyogyósnak" anélkül, hogy a problémájuk súlyát megpróbálnák átérezni


Nekem pl. egy egész "enyhe" (nem, ezt talán rossz szó, mert enyhének nem mondanám, inkább hétköznapibb, valószínűleg gyakoribb) problémám van,(eritrofóbia) gondolok itt arra, hogy lehetnék skizofrén is, az talán még szörnyűbb lenne. Úgy gondolom, hogy ezeket gondolhatja az átlagember. (De lehet, hogy én vagyok sztereotip az "átlag" irányába, lehet, hogy sokkal megértőbbek, csak pesszimistán látom)

2016. ápr. 29. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az a kedvencem, hogy aki pszcihológushoz/pszichiáterhez jár, az

-nem normális

-gyenge, mert egyedül nem tud megbirkózni a problémáival.


Több éves terápia után ki merem jelenteni, hogy

-az emberek kb. 90%-ára ráférne terápia, csak nem hajlandó tudomásul venni. Aki már szakemberhez fordul, az annyiban "normálisabb", hogy legalább tudatában van problémájának és a változás szükségességének, nem másokat hibáztat, hanem tesz önmagáért.

-ahhoz kell csak igazán az erő és a bátorság, hogy képesek legyünk segítséget kérni és végigvinni ezt az egyáltalán nem könnyű folyamatot.

2016. ápr. 29. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
"az emberek kb. 90%-ára ráférne terápia" - Ebben teljesen igazad van. Ha itt a környezetemben egy kicsi körülnézek, akiket valamennyire ismerek, hát nálunk senki se "normális": kényszer evés gondolom pszichés alapon, alkoholprobléma, depresszió, asperger gyanú, kényszerbetegség gyanú és nem is vagyok szakember... (ezek különböző személyek voltak) Csak valahogy nem divat, vagy nincs rá kapacitása az egészségügynek, hogy a mentális problémákkal tudjon foglalkozni, sajnos.
2016. ápr. 29. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

- csak hiszti

- csak sajnáltatja magát

- hülye,elmebeteg

- közveszélyes,megbízhatatlan,kiszámíthatatlan

- nagyon ráér,túl sokat foglalkozik önmagával

- gyenge, életképtelen


Ezek egy részét megkaptam,más részét hallottam.

2016. ápr. 29. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

-hülye

-bolond

-be kéne zárni

-hisztis

-szimulál

-sajnáltatja magát

-biztos csak leesett a vércukrod

-mit rinyálsz már megint

-ezt így nem lehet csinálni, szedd össze magad, sdmmi nem lesz belőled

-mi van ha bekattan és megöl vagy kiugrik az ablakon

-gyenge

-semmi baja

-mindene megvan azt nem tud magaval mit kezdeni

-lusta

-eltúlozza

Stb sstb stb

Egy pánikbeteg

2016. ápr. 29. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

- jó dolgában nem tudja mit csináljon

- csak hiszti

- így akarja magára vonni a figyelmet

- sok szabadideje van

- ha kimenne a földekre dolgozni, nem lenne semmi baja

2016. ápr. 29. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

pl mondanak ilyeneket:

- túl sokat agyalsz magadon

- túl sok a szabadidőd

- csak lusta vagy

- túl keveset imádkozol

- túl sokat gondolkozol

- nem akarod eléggé

- csak a figyelemért csinálod

- nem lehet az olyan rossz


Tehát összefoglalva lusta, figyelemért sóvárgó nyomorékoknak néznek... -.-


-

2016. ápr. 30. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Tyűha, köszönöm mindenkinek! :) Én is mentális beteg vagyok, és ismerem ezeket a mondatokat (túl jól is), de sokkal jobban összeszedtétek és megfogalmaztátok, mint ahogy nekem ment volna. :) Mindenkinek ment a zöld kéz! :)


Második, egyik ismerősöm mondta, amikor meséltem neki a problémáimról, hogy "Senki sem normális, csak nem mindenki kér segítséget." Egyetértek. :)

2016. máj. 1. 01:51
 9/10 anonim válasza:

-Akaratgyengék, a betegséget maguknak generálják

-Lusták

-Gyogyósok


Tökéletesen leírta az első válaszoló, leggyakrabban ezeket a jelzőket aggatják a mentális zavarban szenvedőkre.. :( Pedig sokszor nem is tehetnek a betegségükről.. :( Csak sajnos az emberek többsége nem elfogadó, tisztelet a kivételnek.

2016. júl. 3. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Emellett sokan beszámíthatatlannak és önsajnáltatónak gondolják őket, akik nem tudnak mit kezdeni magukkal és így próbálják magukra irányítani a figyelmet... :( Szomorú
2016. júl. 17. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!