Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy szabaduljak meg a gyerekk...

Hogy szabaduljak meg a gyerekkori sérelmeimtől?

Figyelt kérdés

25 éves nő vagyok.Férjnél vagyok.Felnőttem,de ami gyerekkoromba történt apám és az alkohol között az ugy erzem örökké bennem marad.

12 évesen elköltöztünk anyummal,aztán megbocsátott neki együtt vannak.Ami akkor történt amikor elmentünkaz végig kísért,időközönként a megszokott roszról álmodok is.

Az alkoholhoz való hozzáálásom abnormális.És én ezt tudom magamról.DE nem tudok ezen változtatni.ha férjem már iszik egy sört szorongok,és nem akarok hüjének tünni hogy ezéert haragszok rá,de igen haragot érzek iránta.Ő tudja mik voltak régen.Mégis szeretnék ezen változtatni de hogy??Nem akarok szakembert,én magam akarom megoldani a problémát.

Ha anyuméknál vagyok, és apum valamiért a hátsó udvarra megy,egyből feszült leszek és félelmet érzek,mert régebben ott ivott dugiba.

Mit tegyek h végre magam mögött hagyam a múltat??


2016. máj. 6. 19:11
 1/10 anonim ***** válasza:
Minden fejben dőlik el. Ha szakembert nem aksrsz, győzd le a félelmed, és igyál alkoholt.
2016. máj. 6. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Én ittam már.Voltam én is bulikba anno párommal(mostani férjemmel).De amióta "felnőttem" azóta ez az érzés egyre erősebb lett.
2016. máj. 6. 19:18
 3/10 anonim ***** válasza:
Ez érdekes történet,ha ellene vagy az ivászatnak és apád is iszik+te is iszol..A párodnak kell ezt elmondani mit érzel mit gondolsz erről az egészről! Az nem megoldás,ha csendben vagy.
2016. máj. 6. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Anyám is utálja meg mama is mert nagyapám ivott . Inni lehe csak mértékkel és ésszel.Szerintem felejtsd el tedd magad túl. Bízz a férjedbe.
2016. máj. 6. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nem sizok.Ittam 17-18 évesen 1-1 házibulikba.De ott sem sokat csak kóstóltam.

Valószinű hogy azért jött ez ki rajtam mert most egy időre közelebb költöztünk anyumékhoz,és az emlékek felelevenednek.

De bárcsak ne tennék

2016. máj. 6. 19:39
 6/10 anonim válasza:
100%

Vagy esetleg azért, mert ti vagytok a pár, és lesed a 'jeleket'...

Figyelj! Ha egyedül nem tudod ezt feldolgozni(pedig már több, mint 10 év eltelt...), akkor 2 lehetőséged van:

1. Így maradsz,

2. szakemberhez fordulsz segítségért.

2016. máj. 6. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szerintem is azért haragszol a férjedre ha iszik, mert attól félsz ő is olyan lesz mint apád.


Javasolnám, hogy olvasd el Szendi Gábor: Párbajok nélkül-okok helyett megoldások c. könyvét, de nem tudom mennyire vagy vevő az ilyenekre. Nekem nagyon hasznos volt.


Összefoglalva a lényeg, hogy ezek jelenbeli félelmek, szorongások. Tök mindegy, mi történt a múltban aminek köze van ehhez, mert ezt akkor is a jelenben kell megoldani. Olyan terapeutához tehát nem érdeme menni, aki boncolgatja a múltat és elemzi apád viselkedését meg rád gyakorolt hatását, mert ez nem old meg semmit. Oké, tudjuk. És?


A jelenben kell cselekedni. Amikor rád törnek ezek a félelmek célszerű valamilyen figyelemelterelést alkalmazni, vagy tudatosítani magadban, hogy ezek csak érzések, jönnek mennek, és nem baj !, hogy ezt most érzed (ne érezd magad rossznak miatta, mert ez csak visszavezeti a gondolataidat a rossz érzésekre, amik viszont fenntratják az érzéseket), és nemsokára el fog múlni. Aztán foglalkozz szépen tovább azzal amivel előtte is éppen foglalkoztál.


Hülye hasonlat de mondjuk legyen olyan mint egy szúnyogcsípés. Most érzed hogy viszket, de ez normális, mert korábban megcsípett a szúnyog. Nincs ebben semmi rossz, de nem vakarod meg, mert akkor jobban fog viszketni, így tudomásul veszed, hogy viszket, de elkezdesz mást csinálni, mással foglalkozni, végzed a dolgod, és kis idő múlva már nem is érzed a viszketést, és elfelejted.

2016. máj. 6. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
2016. máj. 8. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nézd, egy ilyen gyerekkor sokkal súlyosabb nyomokat hagy, mint ami a felszínen látszik. Amit leírtál, az minden bizonnyal csak a jéghegy csúcsa, a többi szépen le van fojtva a tudattalanba.


Ezt házilagosan nem lehet megoldani. El lehet jutni egy bizonyos szintig, de a pszichológia nem véletlenül egy szakma, amit évtizedeken át tanulnak a szakemberek. Sőt, a pszichológusoknak is kötelező a terápia és a szupervízió, mert önmagát SENKI nem látja objektíven, a saját tudattalanjához SENKI nem tud hozzáférni, még azok sem, akiknek ez a szakmájuk.


Próbálkozhatsz házilagos eszközökkel nyugodtan, de ne lepődj meg, ha újabb és újabb problémák törnek majd a felszínre, amiket már nem fogsz tudni egyedül kezelni.

2016. máj. 11. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Es az sztk pszihologusok is tudnak segiteni?Jelenleg nem tudom megengedni a magan szakembert de nem sok jot hallok az sztksrol.
2016. máj. 12. 11:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!