Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » állandó pánikrohamok?

állandó pánikrohamok?

Figyelt kérdés
Mostanában állandóan rámjön este fele,hogy elkezdek levegőért kapkodni, és rosszul leszek. 1 hete szombaton mentőt hivtunk,mert akkor előtte épp megittam fél liter energia italt, és felvitte 125-re a pulzusom. Majdnem elájultam. Azóta félek attól,hogy megint előjön ez. Mit tegyek?:(
2016. máj. 9. 00:10
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
0%

125 tök normális 50 felett van gáz

amúgy sportolj sportolj iszonyat sokat segit

meny gyalog a suliba, lépj be a foci csapatba, túráz a hétvégén

elengethetetlen!!!!

vitaminok magnézium, halolaj, ginko,

citomfű tea minimum 2 honapig minden nap

minél változatosabb étkezés

2016. máj. 9. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
65%

#1: Azért a nyugalmi pulzusnak nem "tök normális" a 125. 50 és 100 között van a normális tartomány, szigorúbb források szerint 60 és 90 között. Az "50 felett" pedig szerintem "alatt" akart lenni, nem? Bár egy 45-ös pulzus sem nagyobb gáz, mint egy 125-ös.

Sportoláskor valóban normális a 100 feletti érték, de spontánul nem szabadna ennyire felmenni.


Kérdező:

Alapállapotban mennyi szokott lenni a pulzusod?

Történt veled valami, ért valami stressz? A kiváltó okot kéne megkeresni, hogy mi okozza, vagy mi hozza elő, és azt megszüntetni.

2016. máj. 9. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
0%

a polzus 100 140 között tök normális fiatalon 125 semmi csak hisztizik a kérdező

pedig nem szabad mindentől ész nélkül pánikolni utána kell olvasni nem hisztizni

2016. máj. 9. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

szerintem az első válaszoló a vérnyomásra gondol, mert az tényleg normális ha 125 körül van.

Viszont mikor pánik roham közben mértük, az is 160 körül volt.

Tehát 160-as vérnyomás és 125-ös pulzus.

Bevittek kórházba csináltak ekg-t és semmi rendellenes nem volt, pánikrohamnak tudták be. És szerintem is az volt

2016. máj. 9. 01:18
 5/17 A kérdező kommentje:

1 hete épp érettségi előtt álltam. Nagyon stresszelek hogy felvegyenek. Erről álmodok minden nap. Izgulok,félek. Mielőtt rám jött a roham múlt héten, akkor is épp ittam a fél literes energiaitalomat, és matekoztam.

Aztán szarul lettem

2016. máj. 9. 01:20
 6/17 anonim ***** válasza:
74%

Ne keverjük már a pulzust a vérnyomással! Jézusom!


Igyál nyugtató teakeveréket.

A sportolás is jót tesz.

Ja, és hanyagold az energiaitalt.

2016. máj. 9. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
0%

na ugye nincs semmi bajod csak streszel ha olyan helyzet van ez nem nagy kuszt mindenkinél elöfödul csak nem mindenki dramatizál túl egy kis magas vérnyomást te se ezzel foglalkoz

keres egy sport szakört, járj emberek közé szedj vitamint

2016. máj. 9. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

A pulzus akkor jó, ha 80 körüli érték.


Gondolom nem kell mondanom, mert a mentősök is elmagyarázták, hogy nem kéne energiaitalt innod.


Pánikroham gyakori kiváltó oka a stressz. Ilyenkor természetes, hogy fel megy a vérnyomás és a pulzus.


Ha a vérnyomásod/pulzusod folyamatosan magas, akkor igyál galagonya teát elalvás előtt. Vigyázz vele, mert erősen leviszi az értékeket mindamellett nagyon jól fogsz tőle aludni.

2016. máj. 9. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 omba ***** válasza:

ha pánikra vagy hajlamos - vagy a mostani helyzeted... akkor főleg ne igyál energiaital, meg ne olyan sokat.

ellenkezőleg, valami nyugtató féle volna hasznos, pl:


[link]

2016. máj. 9. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

De már nem iszom energiaitalt, viszont még mindig rámjön. Tegnap este is éreztem hogy kerülget. Ilyenkor mindig kihajolok az ablakon mert attól megnyugszom. Mármint a friss levegőtől.

De nem is hergelem magam meg semmi. Fekszem, épp elalvás előtt, már bevan csukva a szemem is és erre ugy elkezd dobogni a szivem mint az állat, és érzem azt a rossz pánikos érzést.

Szar.

2016. máj. 9. 08:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!