Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudnék középpontba...

Hogyan tudnék középpontba kerülni?

Figyelt kérdés

Bővebben: az élet legtöbb területén az a bajom, hogy nem tudom jól eladni magam. Ha egy ötletet várnak, nem az én szám a leghangosabb, így nem hallják meg. Ismeretlen társaságban szintén nehezen vegyülök, pedig alapvetően könnyen kommunikálok bárkivel, bár ritkán kezdeményezek.

Van pár dolog, ami miatt a szüleim büszkék rám, ugyanakkor pl. a környezetem nem fogadja el, rá se hederít. Nem kiközösítenek, csak enyhén nem vesznek rólam tudomást. Nincs feltűnési viszketegségem, határozott, magabiztos céltudatos vagyok. Talán változtatnom kéne a környezetemen?


21F


2010. ápr. 8. 23:50
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

szia:)

nekem is ez a problémám, mint neked:)

sokszor érzem magam értkételennek emiatt...mintha egy "senki" lennék...:S

nem ismernek el, vagy csak ritkán...szóval megértelek:)

lehet, hogy környezeteden kellene változtatni...olyan emberek közé menni, akik olyanok, mint te, az az érdeklődési körük, nem a "nagyszájúak" közé tartoznak stb.:)

nekem még mondjuk nem igazán sikerült, marha nehezen alakítok ki kapcsolatokat, valahogy mindig máshova keveredem, oda ahol nem foglalkoznak velem, levegőnek néznek:S de nem adom fel:D

te se:) hidd el, hogy majd te is megtalálod a helyed a világban, megismersz olyan embereket, akik végre értékelni fognak, és tudomást vesznek rólad:)

majd ha pl. új suliba/munkahelyre kerülsz, akkor új és új embereket ismersz meg, és majd csak sikerül elérned azokat a dolgokat, amiket akarsz:)

szurkolok neked, hogy sikerüljön a középpontba kerülnöd, mert tudom hogyan érzel:)

és ha esetleg szeretnéd ezt kibeszélni magadból, írj nyugodtan:)

sok sikert:)

19/l

2010. ápr. 9. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

"olyan emberek közé menni, akik olyanok, mint te, az az érdeklődési körük"

Na ez nem egy egyszerű dolog. Rengeteg minden érdekel. Talán pont emiatt van ez az egész, bár teljesen normális vagyok, adódott egy lehetőségem, és most élek vele, vagyis van egy korrekt munkahelyem, viszont tanulok is mellette. Meglehetősen elszánt és maximalista vagyok, így mind2 helyen a legjobbat próbálom nyújtani. A diáktársaim nem értik, hogy sokkal nagyobb perspektíva nekem eggyütt csinálni, a munkahelyen meg vagy irigyek, vagy nem tudnak mit kezdeni a korommal.

Alapvetően jó vagyok az emberekkel, sokért tűzbe mennék, viszont egész egyszerűen nem érzem, hogy az ismerőseim keresnének, észrevennének. Amúgy pedig kb. 2 hasonlóan kitartó és elszánt korombeli barátom van összesen.

2010. ápr. 9. 11:44
 3/3 anonim ***** válasza:

első vagyok...igen, értelek most már:)

az egy nagyon jó dolog, hogy próbálod a legjobbat kihozni magadból, és ennek később még meg lesz a eredménye:)

tudom, hogy nem könnyű, főleg, ha sok minden érdekel, és az érdeklődési köröd is nagy...

és azt is tudom, hogy könnyű azokat mondani nekem, amiket már írtam...

nagyon szeretnék segíteni neked, és valami jó tippet, választ adni, de még én sem jöttem igazán rá, hogyan kerülhetnék a középpontban (mivel én is így vagyok mint te)...

és hogy most munkahelyed is van és tanulsz is nagyon sokat jelent, mert tapasztalatokat szerzel, megismersz minél több embert, és majd hidd el, hogy megtalálod azt a baráti kört, vagy ismeretségi kört, akinek igen is számítani fog a véleményed, és nem néznek át rajtad:)

azokkal pedig, akik nem ismernek el, nem érdemes foglalkoznod, mert az ilyen emberek, csak saját magukkal foglalkoznak, más ötletei, érzései nem érdeklik őket...tudom, persze ezt is könnyű írnom...de azért remélem, hogy ha egy kicsit is, de tudok ezzel neked segíteni, jobb kedved lesz:)

de mi az ami a legeslegjobban érdekel?mi az ami miatt jobb kedved lesz?mik az álmaid?:)

ezekben keresd a megoldást:) tudod, sok akadályon kell keresztül menni, mire az ember megtalálja azt a helyet, azt a hivatást, amire szüksége van , és ahol boldogan élhet, és ahol az álmai valóra válhatnak, ha ezeken túljutsz, és jókor jó helyen leszel, akkor minden megoldódik:)

én legalábbis ebben reménykedem:)

sokat érzem magam magányosnak, értéktelennek, olyan embernek, akit sose fognak elfogadni, aki sehová se tud majd beilleszkedni, és akinek az érzései, ötletei, szavai senkit sem fognak érdekelni...a remény és a hit viszont még sokat tud nyújtani, szóval ne aggódj, majd ez a problémád is megoldódik, csak türelem:)

remélem tudtam kicsit segíteni:)

2010. ápr. 9. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!