Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Antidepresszánstól érzéketlen...

Antidepresszánstól érzéketlen lett a bőröm testszerte?

Figyelt kérdés

4 napja kezdtem el az Olwexya nevű gyógyszert szedni eddig nem nagyon jelentkezett jelentős mellékhatás (leszámítva a szájszárazságot, alvászavart) . Este lefeküdtem és bizsergést futott át a fejem hátsó részén , aztán még a bal combomon is később. Elaludtam most pedig azt tapasztalom hogy ha megvakarom a bőrömet bárhol akkor kb alig érzem. Csak minimális fájdalmat érzek ha jó erősen megcsípkedem magam. Hozzáteszem a nemiszervem érzékenysége is jelentősen csökkent.

Ma felhívom az orvosom (magánorvos) és megkérdezem hogy ez most mi de eléggé megvagyok ijedve. Mással is előfordult ez?

21/L


2016. máj. 12. 03:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A gyógyszer leírásából:

"Nem teljesen ismert, hogy az antidepresszánsok miként hatnak, de ebben szerepe lehet annak, hogy növelik az agy szerotonin- és noradrenalinszintjét."

Erről ennyit, én régen olyan gyógyszert szedtem, ami a szaglásomat szüntette meg, azóta is rossz, és még sok más is. :(

Fiatal korban még könnyen visszaáll a szervezet a normál állapotra, de később már tartós marad a gyógyszerektől.

Valami más oka van a depresszió kialakulásának, lehetnek hormonális problémák, stb...

Ezt kellene kivizsgálni, de a kretén doki felír ilyet...brrrr

2016. máj. 12. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Azóta felhívtam az orvosom mert iszonyatos szédülés és hányinger jött rám. Alig láttam. Úgy érzem ég a fejem. De ő azt mondta hogy mivel csak 1-et szedtem eddig emeljem az adagot 2-re és szedjek frontint. Valamint hogy ezeket a tüneteket a pánik okozza és nem a gyógyszer. Tanácstalan vagyok :(
2016. máj. 12. 06:44
 3/5 Balogh Zsozsó ***** válasza:
Szia. Én is nagyon rosszul voltam az első két hétben, persze első hét után emelni kellett. De valahogy kibírtam, és utána ezek megszűntek. De meg kell találni a megfelelő gyógyszert, nekem ez másodikra sikerült. Kitartást. Sok melléhatás van, de elmúlik.
2016. máj. 12. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ez a doki tényleg egy kretén, de egy pszichiáter szavára amúgy sem adnék egy árva forintot sem!


A pánik, depresszió NEM okoz nemi szervi érzéketlenséget. Ezeket a "gyógyszer"(=drog) okozza. És van, akinek ez az állapot az abbahagyás után sem múlik el. Ezek a szerek képesek tönkretenni az emberek érzelmeit, szexualitását, személyiségét, akár maradandóan, mint ahogy már több ezer emberrel megtörtént. Ne légy te a következő...


[link]


[link]


[link]

2016. máj. 12. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igazából arra jutottam hogy én nem folytatom a gyógyszert hanem keresek egy másik utat. Az utolsó hozzászóláshoz pedig annyit hogy erről én is olvastam már elég sokat pont ezért furcsáltam hogy az orvos élből elutasította hogy ezt a gyógyszer okozná. Ilyen "szakembernek" pedig nem tömöm tovább a zsebét.
2016. máj. 13. 17:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!