Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tehetnék pánikrohamok ellen?

Vkg90 kérdése:

Mit tehetnék pánikrohamok ellen?

Figyelt kérdés
20 éves vagyok, 2 éve Londonban élek. Mostanában jelentkeztem egyetemre, számos vizsgán át kellett mennem, hogy felvegyenek, ősztől Cambridge-be költözök, egy hónapja váltottam munkahelyet, vendéglátásban dolgozom. Szerintem valamelyik lehet a pánikrohamok kiváltó oka, csak azért csodálkozom, mert már mindenen túl vagyok és úgy érzem, mindenem megvan a jó élethez, a barátommal lakom akivel nagyon jó a kapcsolatunk, mégis itt vannak ezek a rohamok... 3 hónapja az első metrón volt, akkor azt hittem csak a vércukorszintem esett le, mert nem ettem semmit. Utána egy hónapja a buszon is rámjött, akkor el is múlt amint hazaértem, majd ezen a héten kétszer... Pár napja egy étteremben és tegnap a buszon megint. Tegnap annyira rossz volt, hogy a kórházat is megjártam, de haza is küldtek pár óra után, hogy pihenjek. Anyukámnak is volt és emlékszem, hogy ő ilyen növényi cseppeket ivott minden nap, vettem én is, az talán segít. Tud valaki valamilyen másik módszert ami biztosan segít nekem??? Nagyon meg vagyok ijedve a tegnapi után... :( Anyukámnak nem akarok szólni, mert mit tud csinálni otthonról..?

2016. máj. 18. 12:51
 1/1 anonim ***** válasza:
Ha érzed, hogy jön a pánikroham, ne réműlj meg tőle ( még soha senki se halt bele!). Kezdjél el valamit csinálni. Pl nézegesd a kirakatokat, olvass el minden apróbetűs hirdetést. És főleg ne kezdjél el zihálva lélegezni, levegőért kapkodva. Ugyanis ez erősíti a pánikot. Gyerekek játszanak olyant, hogy hirtelen elkezdik kapkodni a levegőt, jó mélyen beszívva, és ettől olyan kábultak lesznek, hogy elájulnak. Csak lassan és nyugodtan lélegezz. Szokták ajánlani a zacskóba való lélegzést is. Ugyanazt a levegőt szívod vissza, amit kilélegeztél. Abba kevesebb az oxigén. Ha betartod, 3-5 perc alatt elmúlik a roham, és ettől kezdve már tudod, hogy neked is van eszközöd ellene. Hidd el, 3-4 alkalom után már nem jön többet. Szal figyelmet elterelni, és lassan nyugodtan lélegezni.
2016. máj. 18. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!