Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Alvajárás ellen segítség...

Alvajárás ellen segítség orvosokon kívül?

Figyelt kérdés

Segítséget kérek! 33 éves Nő vagyok, gyermekkorom óta kísért egy felállított diagnózis, ami akkoriban nem volt egyértelmű, csak a modern orvostudománynak köszönhető. Egy nagyon ritka neurológiai betegségben szenvedek, illetve valószínű pszichés is, mivel nem kontrollált alvás, illetve "alvajárás" néven említette a pszichiáter.

Sajnos nem állok rendszeres kezelés alatt, mert nem indokolt, lelkileg is csak mostanában van nehézségem, mert felerősödött a fent említett tünet, és ettől szorongok, pánikolok.

A baj az, hogy álmomban felkelek, és 90%-ban nem emlékszem, mit csinálok. A jellemző, hogy tisztálkodom, ( kezet mosok, - stresszhelyzetben állítólag éjjelente többször is- ezt párom mondja, illetve pakolgatok, főleg a saját pénzem, amit nem talok meg másnap, és eszek, kajálok, amire szintén nem emlékszem.

Az interneten olvastam hogy van erre terápia. Nem tudom mit tegyek?

Kezelhető egyáltalán? A párom folyamatosan panaszkodik, hogy felébred rám, hogy az ágyban is " futok a lábaimmal", akkor is amikor alszom. Mindenre kihat ez, a munkámra, életemre, mert hulla fáradt vagyok, de úgy érzem, mintha aludtam volna. Frontint néha szedek, amikor érzem, hogy nagyon kivagyok, meg egy sedacur nevű gyógynövényes tablettát, de mostanában nem segít, mert újra hatványozottan előtört a baj, és nem találom az okait. Megkeserítem a saját és környezetem mindennapjait, már -már az öngyilkosságon gondolkodom. Kérem, segítsetek!!!

( Nem vagyok sem skizofrén, sem más beteg, ez nicns az ambuláns lapomon.) Generalizált szorongás is a diag.



2016. máj. 17. 13:37
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia. A ritka neurológiai betegség micsoda?

Az alvajárás okés.

2016. máj. 18. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
78%
Előfordulhat az epilepsia egyik formája. EEG, alvásmegvonásos EEG nél volt valami rendellenesség?
2016. máj. 18. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Igen, epilepszia van, epilepsia k.m.n. néven.

Alvásmegvonás és terhelés is volt, de az eredményekkel nem vagyok tisztában. Igazából terápiás lehetőséget nem mondtak, visszairányítottak a beutaló orvoshoz. Ő ír néha frontint. Amikro tanuló voltam Seduxent szedtem, de nem rendszeresen.

2016. máj. 19. 12:40
 4/4 A kérdező kommentje:
Éber állapotban sosem volt Grand Mal, csak pm. De akkor nem veszítem el a kontrollt, csak ha az agyi hullámaim nem éber állapotban vannak.
2016. máj. 19. 12:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!