Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy tegyem túl magam rajta?

Hogy tegyem túl magam rajta?

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok, enyhén pánikbeteg. Hipochondria miatt lett egy pánikrohamom ősszel, és azóta ha meghallok valami szívrohammal kapcsolatos dolgot, akkor úgy érzem, mintha elkezdene kialakulni egy pánikroham. Vagyis, nem olyan konkrét roham, csak kevés tünete és rövid ideig tart. Pl. megy a tv, amiben valaki azt mondja, hogy szívinfarktus, akkor elkezd 1-2 másodpercre égni a torkom és a szívem összeszorul, aztán ha gyorsan nem gondolok erre tovább vagy valamit bebeszélek magamnak, akkor elmúlik. Ez így hirtelen jön, aztán elmúlik hirtelen.

Decemberben azt mondta egy rokonom nekem, amikor épp arra gondoltam, hogy mi van, ha rosszul leszek, hogy sápadt vagyok, és akkor éreztem, hogy jön a roham, ezért gyorsan elmentem aludni. Másnap reggel úgy utólagosan is megvoltak a tünetek, de aztán az a rokonom lenyugtatott. És azóta pedig a sápadt szóval is úgy vagyok, mint a szívroham szóval.


Ritkán nem jönnek elő ezek a tünetek a szavak meghallásakor/olvasásakor, és néha a lélegzetvételemmel tudom szabályozni, tehát érzem, hogy most odakoncentrálódott a figyelmem, hogy na most ezt a szót hallottam, és akkor az épp bevenni készült levegő belégzését megállítom, és akkor nem teljesedik ki. De ez nem mindig sikerül. Viszont a legtöbb esetben jelentkeznek ezek a tünetek.


Nagyon zavar már! :( Voltam pszichológusnál is korábban a pánikbetegséggel, de ő azt mondta, amikor ezt a részt mondtam neki, hogy ez természetes dolog, mert érzékenyen érint, ezért reagálok rá úgy, mint aki megijed/izgalomba jön. Hogy tudnék ettől megszabadulni?


Abban bízom, hogy valahogy el fog múlni, ha pozitív életszemlélettel élek stb, mert ezeknek a kezdeténél még a szívösszeszorulás jelentkezett csak , de sokkal jobban érezhetően, és most már az alig, és inkább a torokégés erősödik fel.


2016. máj. 18. 19:21
 1/1 anonim ***** válasza:
Szerintem jót tenne, ha megtanulnád a Jóga-meditációt, és rendszeresen pozitív megerősítésekkel meditálnál. Az Agykontroll is jót tenne...
2016. máj. 26. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!