Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ilyen esetben mit lehet...

Ilyen esetben mit lehet tenni? A pszichológus sem segít.

Figyelt kérdés

Egyik ismerősömmel történt egy nagyon rossz dolog, lényegtelen hogy mi. A lényeg, hogy én azóta mindennap(!) félek attól, hogy velem is ugyanaz megtörténik, vagy valami hasonló rossz dolog. Már harmadik hónapja élek szorongásban. Két hónapja járok pszichológushoz, de nem tudja hogy mi okozza. Nem is múlik el, állandóan parázok. Az a rossz dolog egyébként bármikor megtörténhetne bárkivel, és engem ez akaszt ki. Szinte már azt érzem, hogy elkerülhetetlen, hogy ne történjen meg velem, hisz nem olyan kevés az esélye.

Már unom ezt az állapotot, akaratlanul van ez rajtam és nem szűnik. Mondjuk az igaz, hogy enyhült, mert az első egy hónapban a mindennapi tevékenységemben is akadályozott, de azt hittem már el fog múlni, erre felerősödött. Úgy érzem sose lesz vége, azt érzem csak akkor nyugodnék le, ha tudnám hogy biztosan nem lesz semmi baj, de ehhez jövőbe kéne látnom, amit nem tudok. És jósokban sem bízok :(

Mit tegyek????


2016. máj. 20. 12:40
 1/2 anonim ***** válasza:
47%

Szerintem nem éled ki a vágyaid, amitt félsz túlzott mértékben a betegségtől.

Próbáld meg azt csinálni a hétköznapokban, amit igazán szeretnél. Ne azzal bajlódj, hogy most rosszul érzed magad; csak csináld azt amire a legjobban vágysz. 21F

2016. máj. 20. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy megfelelő pszichológushoz jársz. Kiképzett terapeuta egyáltalán?

Ha mélylélektani módszerekkel (KIP, ego-state, regresszió, Bradshow, Rossi) kezelő terapeutához járnál, ilyen csalódás valószínűleg nem érne.

2016. máj. 20. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!