Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit gondoltok a pszichológusok...

Mit gondoltok a pszichológusokról?

Figyelt kérdés
Szeretnék elmenni egyhez, de sokan azt mondják hogy csak pénzkidobás, csak lehúzzák az embereket, és nem segítenek, de volt aki pozitív véleményt mondott. Menjek vagy ne? Ha igen, tudnátok ajánlani Budapesten? 13/L

2016. máj. 5. 20:30
 1/6 anonim ***** válasza:
Én egy TB-s pszichológushoz járok (igen van olyan)és nekem rengeteget segít. Ha nem lenne lehet már én se. Megtalálni a jó pszichológust tuti nem könnyű és tuti van aki csak lehúz de én próbálkoznék mert max 1-2 váltás után fogsz találni valakit aki ért a szakmájához. Ha tudsz fiatalabbat válassz mert az idősebbek sokszor ki vannak égve, le*ják a beteget és nagyon régen tanultak ahhoz hogy ismerjék az új módszereket. Az enyém 30 éves körüli.
2016. máj. 5. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én voltam többnél 1x,2x.Tanácsokkal jöttek, vagy semmilyen volt.Most járok egyhez, ez végre használ.Olyan kell, aki nem megváltoztatni akar.
2016. máj. 6. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Pesten a Nap-körről hallottam jókat, 8. kerületben vannak. :)


Igazából ami nehéz, az a jó szakember megtalálása. Ha az megvan, akkor csodákat tud művelni, nekem legalábbis ezek a tapasztalataim. :)

2016. máj. 7. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Először is tisztázzuk, hogy kamaszkorban még abszolút nem rögzült a személyiség, így a felnőtt pszichológusok nem tudnak érdemben mit kezdeni veled.


Amúgy a kérdés kábé olyan, mintha azt kérdeznéd, mi a véleményünk a tanárokról. Vannak a pályán kóklerek, és vannak, akik életreszóló pozitív élményt nyújtanak. A pszichológusok esetében is nagyon sok minden múlik azon, hogy milyen a személyisége, milyen módszert alkalmaz, és még azon is, hogy mennyire passzol a páciens és a terapeuta személyisége. Ismerek olyan kiváló pszichológust, aki 10-ből 9 embernél látványos eredményeket ér el, a 10.-kel meg egyáltalán nem boldogul.

2016. máj. 19. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia. Mivel még sulis vagy, biztos van az iskoládban iskola pszichológus, esetleg próbálkozhatsz azzal.

Az én közvetlen környezetemben két pszichológus van, mindkettőről más a véleményem. Az egyik a szomszéd néni, jóval ötven felett jár és, hogy őszinte legyek szerintem nem teljesen normális. Mármint tényleg jó fej meg minden de csak szomszéd néni szinten, el nem tudnám képzelni, hogy neki elmondjam minden gondom bajom.

A második a suli pszichológus. Most nem azt mondom, hogy járok hozzá határozottan, de eddig három alkalommal voltam és még három alkalommal fogok is (nyolcadikos vagyok így nincs több időm). Igazából nekem segít és nem húz le. Ha jól átgondolom van logika abban amit mond és segít. Szóval ha úgy érzed, hogy szükséged lenne egyre akkor próbálkozz.

Én azt csináltam, hogy először olyan kérdést tettem fel neki, amire tudtam a választ és tudtam, hogy miért van az az életemben. Én úgymond ezzel "vizsgáztattam". Lehet, hogy parasztság volt ez részemről viszont ezzel megbizonyosodtam, hogy ért a szakmájához és, hogy megbízhatok benne.

2016. máj. 19. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ezzel csak annyi a gons, hogy a sulinknak nincs pszichológusa..
2016. máj. 19. 18:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!