Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan változzak meg?

Hogyan változzak meg?

Figyelt kérdés

Nehezen megy az ismerkedés, és nagyon-nagyon kevés emberrel tartom a kapcsolatot, szinte csak 2-3 emberrel. Régen minden jó volt, nem kötözködtek velem az osztályban, de ma már, 11.-ik osztályban mindennap kötözködnek. A kedvemet elveszik mindentől, így ha elkezdek ismerkedni, akkor hamar elmegy a kedvem, és nem írok és/vagy beszélek többet az illetővel.


Szeretnék népszerűbb lenni, és minél több célt elérni. 18 éves vagyok, és már szeretnék komolyabb célokat elérni az életben. Azokat a célokat, amik nem a lányokkal és az ismerkedéssel kapcsolatos, azokat sorra valósítom meg, de ami a lányokkal, vagy ismerkedéssel kapcsolatos, illetve hogy dolgozni menjek suli mellett, nehezen megy, mert mindig a legjobb barátom társaságával szeretek mindenhova menni, de ugye ő sem ér rá mindig.

A napom nagy részét az itthon töltés tölti ki, azon belül nagyrészt a gépezés.


Hogy változtassak, hogy jobb legyen minden? Szeretnék boldogabb lenni, még ha nem is nagyon népszerű, de kedveltebb lenni a fiúknál-lányoknál. Sok dolog ért, ami nagyon letört, a mamám és tatám halála karácsonykor, karácsony előtt egy szakítás, meg a téli szünetben még egy pár csajos ügy. Azóta nagyon bezárkóztam. Az alvás is nehezen megy, általában 3-4 órát szoktam aludni, de van olyan sűrűn, hogy 1-2 órát alszok, és ha véletlen 8-9 órát, akkor ugyanolyan fáradt vagyok, mint voltam.


Hogy változtassak? Hogy legyen jobb életem? :\


Előre is köszönöm!



2016. máj. 21. 20:17
 1/4 anonim válasza:
Szerintem ha a céljaidra koncentrálsz, akkor hamar ki fogsz lábalni, hiszen ez csak egy mélypont. Tudnod kell, hogy manapság van egy sztereotípia aminek ha megfelelsz, akkor közkedvelt lehetsz. Értem ez alatt a közvetlenséget, a jó humort, izmos test stb. De szerintem nem kell ennek lenned, inkább legyél önmagad és tartson több ideig megtalálni az igazi barátokat és társat az életben, mint hogy felszínes kapcsolatokat építs. Azt ajánlanám hogy legyél kicsit nyitottabb, és ha valaki kötözködik veled akkor legközelebb ne az ő társaságát keresd, hanem menj oda egy olyan emberhez akinek mondjuk szintén nincs sok barátja és ugyan úgy magába van zárkózva. Remélem tudtam segíteni. :)
2016. máj. 21. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ismét egy ember akit az iskolai terrorizálás tett tönkre.


Legyél önmagad, szard le hogy kötekednek az osztálytársaid. Ez ne gátoljon az ismerkedésben. Olyankor úgy is csak te meg a leendő ismerős van ott. Ha mégis közbeszólnak akkor egy sima "Húzz el k.csög" és meg van oldva. Nem nekik akarsz ismerkedni, hanem magadnak.

Lányok majd jönnek :) Elmész egyetemre mondjuk, vagy továbbtanulni beindul az élet, és lesz időd bőven csajozni. Akik középiskolában(gondolom még az vagy) jönnek össze, azok nagy részének a kapcsolata rövid idejű. Aztán a kor előrehaladtával nő a kapcsolat ideje is :) Egy évvel vagyok fiatalabb nálad, és nekem még egyáltalán nem volt barátnőm, még csak nem is tetszettem lánynak. Mégsem érzem hogy lemaradtam volna valamiről :)


Az ismerkedést kezdd el. Megéri! Ha nem is valóságba, akkor neten. Engem általánosban fogtak ki maguknak az osztálytársak, aztán később pár másik osztály is. Aztán elkezdtem neten ismerkedni, és szereztem pár nagyon jó barátot akik segítettek átvészelni :) Neked is menne. Próbálj meg kis lépésekben a barátod nélkül menni valahova. Nem lesz végig melletted hogy fogja a kezed.


Népszerűséghez elég ha önmagad vagy és jó csinálod azt amit szeretsz. Suli mellett simán mehetsz dolgozni. Vannak diákszövetkezetek, bejelentkezel egynél, és ha van neked tetsző munka ahová suli után vagy mellette is tudnál menni elvállalod. Ide is muszáj lesz haver nélkül menned. Bátorság :)


Tudom hogy a halálesetek és a többi dolog nagyon mélyen érintenek. De tovább kell lépned. Nehéz, de nem lehetetlen. Mutasd meg a sza-rházi osztálytársaidnak, hogy jobb vagy náluk, és fel tudsz állni ha az élet földre küld :) Legyél bátor, magabiztos, sportolj talán azzal is önbecsülést szerzel. Űzd a kedvenc hobbidat, keress ezzel kapcsolatban embereket.


Ennyit tudok tanácsolni. Nekem ezekkel lett jó az életem. Tudom hogy pár szó nem segít sokat, de talán mégiscsak elérek valamit vele :D

2016. máj. 21. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget.
2016. máj. 21. 22:05
 4/4 A kérdező kommentje:

Nagyon sokat segített már most az, amit írtatok, nagyon köszönöm szépen! :)


Igen, középsuliba járok, 11. osztály. :)


Amúgy a lányokkal ismerkedés nem menne nehezen, mert mindenki mondja, hogy szerintük jóképű vagyok, a hajam is jó, stílusom is, belül is rendben van minden, annak ellenére hogy nem mutatom ki legtöbbször, jól tudok sztorizni, jó a humorom, normális és kedves vagyok, etc. csak az a baj, hogy én nem látom magamat annak, meg félek odamenni a lányokhoz, mert nagyon megviselt az, amiket mondtak, hogy úgy is elrontom, etc.


A nagybátyámat is meglepte az, hogy normális vagyok, annak ellenére, hogy úgy nézek ki, mint egy "alfahím".

Egy baj van a külsőmmel, hogy kissé görbék a fogaim, és ez is gátol a lányokkal való ismerkedésnél. :\


Tapasztaltam már, hogy neten is nagyon jó barátokat lehet szerezni, de igazából volt egy nagyon mélypont az életemben, ahol mindenkivel megszakítottam a kapcsolatot, ez a 11.-ik osztály féléve. Az egész osztály rám szállt, mert nem követem a stílusukat, nem vagyok olyan mint ők. Nem tudom mi értelme van annak, hogy dedósan viselkednek 18 évesen, de tényleg úgy, hogy "aaaaa"-znak, meg nyávognak, vagy ha nem ezt csinálják, akkor szidják egymást nagyon szép szavakkal. Biztos sok értelme van... és azért piszkálnak, mert nem süllyedek le a szintjükre.

2016. máj. 22. 11:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!